1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 06.05.2012, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 3000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Leo Krstičević (Ploce)

Slaven Belupo pokvario slavlje na Kantridi, Rijeka ponovno ostala bez tri boda

S Kantride:Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 06.05.2012.

U posljednjoj utakmici 29. kola MaxTV Prve lige, Rijeka i Slaven Belupo na Kantridi odigrali su neodlučeno 1:1, a na klupi domaćih prvu utakmicu ove sezone odradio je Elvis Scoria. Zadovoljniji bodom mogu biti gosti, a Riječani u posljednoj ovosezonskoj domaćoj utakmici nisu doprinijeli slavlju Armade povodom 25. rođendana.

Prije početka susreta položen je vijenac u spomen svim poginulim pripadnicima navijačke skupine Armada, a zatim je minutom šutnje odana počast nedavno preminulom Ivici Šangulinu, legendi riječkog nogometa, velikom igraču, treneru i prijatelju kluba.

Dvoboj je počeo u laganom ritmu te u prvih 20 minuta ni jedna strana nije ozbiljno zaprijetila. Elvis Scoria započeo je utakmicu s trojcem Drpić-Čagalj-Datković u obrambenom redu. U 21. minuti je domaću publiku zagrijao ubačaj Salčinovića za Kreilacha, ali u posljednji čas opasnost je otklonio gostujući vratar Rodić.

Pet minuta kasnije, Salčinović je sjajno petom proigrao Ivana Bošnjaka, koji je ometan s pet metara uputio udarac pokraj vratiju. Prvi pokušaj gostiju bio je u 29. minuti iz slobodnog udarca, malo preko gola pucao je Stjepan Poljak. Prije kraja prvog dijela dva puta je odlično na lijevom boku prošao Kristijan Čaval, a njegove su ubačaje glavom dočekivali Močinić i Kreilach, ali je Rodić bio na mjestu. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Rijeka je djelovala rastrčano i motivirano u prvom dijelu, pa su se gledatelji na Kantridi s pravom nadali još boljem drugom poluvremenu svoje momčadi. Gosti su prvi zaprijetili preko Glavice, ali je Čagalj u posljednji čas zaustavio napadača Slavena. Rodić se na drugoj strani morao dobro protegnuti u 49. minuti kako bi iščupao udarac glavom Močinića, a samo četiri minute kasnije riječka publika imala je razlog za slavlje.

Nakon dugog dodavanja Salčinovića i Čavala na lijevoj strani, potonji je ubacio loptu u sredinu, a prije istrčalog Rodića na nju je glavom naletio Antonini Čulina i doveo Rijeku u vodstvo od 1:0. Bio je to prvi pogodak Rijeke iz igre nakon 3. prosinca prošle godine, kada je Mance poentirao u remiju protiv Lučkog.

Pogodak je rasplamsao igru na Kantridi, Kreilach je u 58. natjerao Rodića na još jednu obranu, a Salčinović je nakon toga nanizao nekoliko gostujućih braniča na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, ali pucao malo pokraj vratiju. Slaven Belupo nije stvarao mnogo prilika, ali se momčad Roya Ferenčine nije lako ni predala. U 73. minuti Pilipović je ubacio za Mujanovića, koji je sam na drugoj vratnici glavom pucao točno u Roberta Lisjaka.

Sjajno je nakon ulaska u igru Diego Živulić povukao kontru osam minuta prije kraja i podvalio loptu iza obrane Slavena za Čulinu, a siloviti udarac mladog riječkog veznjaka obranio je Rodić. Slavlje Armade za 25. rođendan činilo se savršenim uz pobjedu riječkih nogometaša, ali u 87. minuti pokleknula je domaća obrana. Pejo Kuprešak sjajno je prošao po lijevom boku, ubacio loptu u sredinu, a glavom je pokraj nemoćnog Lisjaka poentirao Bubnjić i postavio konačnih 1:1. Veliki je to bio šok za domaću publiku, a nakon primljenog pogotka dio stadiona gdje su domaći navijači naglo se ispraznio, što je jasno pokazalo razočaranje Armade ovosezonskim predstavama Rijeke.

Rijeka se ovim remijem izjednačila s Interom na 11. mjestu prvenstvene ljestvice, a u posljednjem će kolu nogometaši Elvisa Scorije gostovati u Karlovcu. Pobjedom bi Rijeka ipak završila sezonu izvan crvene zone. No, bilo kako bilo, igrači su pokislih lica napustili teren protiv Slavena, što zbog kiše, što zbog ponovne razočaravajuće predstave i krajnjeg rezultata.

• Obrisan korisnik07.05.2012. u 17:10
    Rijeka po starom, odahnula što će na ovaj način sezona završiti. Kakva će Rijeka iduće sezone izgledati neznam ali bih volio je vidjeti puno bolju.
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 17:06
    Slaven standardno dobar i rezultatski uspješan, europa im nebi trebala doči u pitanje
  • Wilson07.05.2012. u 09:37
    Kako otvoriti ove fotografije u fotogaleriji?
    Wilson
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 07:35
    Fascinantno je kako igrači Rijeke ne znaju dati gol, a još fascinantnije je to kako je Drpić.. tek iznadprosječno dobar stoper u stanju izdominirati ekipu koja se bori za europu nakon što 6 mjeseci nije praktički ni igrao ni trenirao. Kvaliteta se tako razvodnila da je to strašno. Čak i ovih 12... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.05.2012. u 23:52
    Rijeka mora pod hitno dogodine promjeniti dobar dio momčadi za tzv. europski dio