Vodeni sportovi

Bellevue, Galeb i Opatija na iglama

Maja Giljanović • četvrtak, 10.05.2012.

Kolo prije kraja Bellevue i Galeb poravnati su na 27 bodova, a šanse za osvajanje naslov prvaka 1.B vaterpolske lige ima i Opatija na trećem mjestu s bodom manje.

8.Salona -17 8

Odluka o prvaku 1.B vaterpolske lige past će u posljednjem kolu, a na iglama su navijači Bellevuea, Galeba i Opatije. Nakon što je u 13. kolu lider prvenstva Bellevue u Gružu odigrao 7:7 s Opatijom, a Galeb na svom bazenu pobijedio Sisciju 13:9, na tablici Bellevue zbog bolje gol-razlike vodi ispred Galeba s istim brojem bodova, a treća Opatije zaostaje jedan bod.

U posljednjem kolu Bellevue čeka neugodno gostovanje u Sisku protiv Siscije koja je u prvom dijelu prvenstva odigrala neriješeno (11:11) u Gružu, Galeb je gost fenjeraša Salone, a u slučaju kiksa i jednih i drugih vrata se otvaraju Opatijcima koji dočekuju predzadnji Zagreb.

13. kolo donijelo je veliku borbu u derbiju između Bellevuea i Opatije. Gosti su susret držali pod kontrolom do pred sam kraj, vodili su 2:0, 3:1, 4:2, 5:3 i 7:5, ali domaćin nije odustajao. Trener Valjalo u posljednjoj je minuti pozvao time-out i pogodio, dogovor je urodio plodom i Bellevue je 16 sekundi prije kraja, golom najboljeg igrača Vukčevića, stigao do prvog i ispostavilo se jedinog izjednačenja.

Branitelji naslova u Makarskoj su protiv Siscije vodili od početka do kraja i predvođeni četverostrukim strijelcem Vladom Lalićem nakon 3:2 u prvoj četvrtini, 7:6 na poluvremenu i 9:6 u trećoj četvrtini na koncu pobijedili četiri razlike.

U slučaju da su i nakon posljednjeg kola bodovno poravnati, naslov će otići u Dubrovnik jer u međusobnim susretima Galeb je u svom bazenu pobijedio s 10:7, a Bellevue na svom 12:7.