Šarić i Mavra sami srušili Fenerbahče u Istanbulu

Mišo Gulić • četvrtak, 10.05.2012.

Juniori Košarkaškog kluba Zagreb su pobjedom nad Fenerbahčeom uspješno krenuli u obranu naslova Euroliginog Nike International Junior Tournamenta koji su osvoji prošle godine.

Mravi su do prve pobjede na turniru došli predvođeni briljantnim dvojcem Dominik Mavra i Dario Šarić koji su svoju momčad vukli kroz cijeli susret, a mirnoću su zadržali i na samom kraju postigavši ključne koševe, na kraju dovoljne za prve bodove.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine koju su Turci zaključili u svoju korist rezultatom 19:23, početak druge obilježili su mladi Zagrebaši koji su bili glavni protagonisti u seriji 16-1 kojom su Mravi pobjegli na ugodnu prednost. Ipak do odlaska na odmor Turci su se uspjeli vratiti, vrlo dobar u tom periodu bio je Birsen pa se na odmor otišlo s prednošću Zagreba 41:36.

I u nastavku susreta ponovno su briljirali Mavra i Šarić, no ovog puta imali su i domaćini spreman odgovor u vidu Birsena i Atina, stoga su na polovini trećeg perioda preuzeli i vodstvo, što je pak nagovijestilo i egal završnicu.

Minutu i pol prije kraja susreta Atin s linije za slobodna bacanja svojoj momčadi donosi plus tri (71:74), no tada na scenu stupaju mladi hrvatski reprezentativci, Šarić polaže, a Mavra pogađa tricu za novu prednost Zagreba koju nisu ispuštali do samog kraja. Konačan rezultat glasio je 79:76 za Zagreb.

U pobjedu svoje momčadi Mavra je ugradio 30 koševa, šest skokova i četiri asistencije, dok je Šarić ubacio 26 koševa te ostvario 17 skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti.

• Obrisan korisnik11.05.2012. u 12:38
    krivo mi je što zagreb nije uspio izboriti aba ligu samo zbog ove dvojice. ako žele napredovati moraju otići u drugi hrvatski klub...
  • Obrisan korisnik11.05.2012. u 10:23
    Šarić će se spasiti ode li u Cibonu, a Mavra ode li u Cedu!!!
  • Obrisan korisnik11.05.2012. u 09:23
    bravo dečki! šariću....mislim da je NEplasmanom kk mafije u ABA ligu sasvim jasno da moraš promijeniti klub.
  • Obrisan korisnik11.05.2012. u 00:25
    bravo decki...kad vec nejde seniorima...nedaj boze da se negdje zezne sa ovim talentima koje imamo,pogotovo sa saricem...sve najbolje dalje