Vodeni sportovi

Vaterpolisti Mladosti slavljem nad Vasasom osvojili treće mjesto u Europi

Zvonka Keliš • subota, 12.05.2012.

Vaterpolisti Mladosti, nakon poraza od Primorja u polufinalu Lige prvaka, osigurali su utješno, treće mjesto u Europi slavljem nad momčadi mađarskog Vasasa 11:7. Najveću prednost ostvarili su krajem druge četvrtine, nakon čega Mađari više nisu pronašli odgovor...

Vasas – Mladost 7:11 (1:1, 3:5, 1:2, 2:3)

Oradea, Rumunjska – Liga prvaka, Final Four

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska)/ Boris Margeta (Slovenija)

Vasas: Nagy, Decker, Bošković 1, Katonas 2, Fazekas, Voros 1, Kiss, Vamos 2, Brguljan, Fulop, B. Steinmetz, Takacs, A. Steinmetz 1
Trener: Laszlo Foldi

Mladost: Pavić, Radu 1, I. Milaković, Letica, Pavičić, Živković 2, Udovičić 2, K. Milaković, Bukić, Gagulić 1, Hinić 1, Mallarach 2, Vukičević 2
Trener: Vjeko Kobeščak

Peterci: Vasas: - ; Mladost: -
Igrač više: Vasas: 4/13; Mladost: 7/10

Završnica vaterpolske Lige prvaka stigla je i do svog raspleta, točnije posljednjega dana kojega su u bazen u rumunjskoj Oradei prve izašle momčadi mađarskog Vasasa i zagrebačke Mladosti. Obje ekipe prvoga su dana Final Foura pretrpjele polufinalne poraze, naime, Mladost je izgubila od drugog hrvatskog predstavnika, riječkog Primorja 6:10, dok je talijanski Pro Recco s 12:5 bio bolji od Vasasa.

Susret prije samog finalnog dvoboja Pro Recca i Primorja donio je sraz vaterpolista Vasasa i Mladosti koji je započeo izjednačenom prvom četvrtinom, ali i odličnom igrom zagrebačke momčadi u drugom dijelu susreta u kojem stvara prednost od dva gola (6:4). Nastavljaju Žapci potom s rezultatskim odvajanjem te tri minute prije samoga kraja imaju pet pogodaka prednosti (11:6). Konačno, Mladost slavljem ... osvaja treće mjesto u Europi.

Zanimljivo je bilo na samom startu borbe za treću poziciju koju otvara član Mladosti Cosmin Radu pogotkom za 1:0. Vratar Mladostaša, Josip Pavić, potom na drugoj strani zatvara svoja vrata nakon čega su uslijedile brojne greške, ali i obrane vratara mađarske momčadi. U narednim minutama Miho Bošković ipak uspijeva postići i prvi gol Vasasa kojim poravnava rezultat na 1:1. Do kraja prve četvrtine rezultat se, pak, više nije mijenjao.

Drugi dio dvoboja donio je igru gol za gol (2:2, 4:4) u kojoj se odličnim iskazao Vasasov Marton Vamos. U samoj završnici druge četvrtine izuzetno raspoloženima pokazuju se Duje Živković i Ante Vukičević koji odvode Mladost na +2. Tako se na predah ide s prednošću zagrebačke ekipe i vodstvom 6:4.

Seriju hrvatske momčadi iz prethodne četvrtine u narednoj nastavljaju Andro Grgulić i Blai Mallarach koji postavljaju važnih +4 (8:4) Mladosti, Vasas, pak, do isteka trećeg dijela uspijeva, zahvaljujući svojim greškama, ali i odličnom Paviću, smanjiti svoj zaostatak na tri gola razlike (5:8). Posljednju četvrtinu dvoboja otvara Vanja Udovičić koji pogađa za vodstvo 9:5, Mladost ubrzo odlazi i do 10:5, a iako Adam Steinmetz to smanjuje na 6:10 do konca dvoboja postignut je još po pogodak sa svake strane za konačno slavlje Mladosti 11:7.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Udovičić, Živković, Mallarach i Vukičević s po dva postignuta pogotka, dok su najbolji kod Vasasa bili Katonas i Vamos također s dva gola.

• Obrisan korisnik13.05.2012. u 11:51
    Itreče mjesto je uspjeh. Vice prvak i treči u Europi uspjeh za hrvatski vaterpolo.Bitno da smo u samom europskom a to odmah znači i svjetskom klupskom vrhu
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 10:25
    Čestitke žapci......
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 00:42
    bravo zapci
  • narada10812.05.2012. u 20:50
    Vidjevsi te Madare prvi put, ne znam sta Jug treba osvojiti da bi isprao onu sramotu ispadanja protiv njih - mozda Champions League protiv Messieve Barcelone ??