MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.05.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.000
Suci: Damir Batinić, Grgić, Berger (svi Osijek)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:1) Lokomotiva
Andrej Kramarić 13'
Lokomotiva

Lokomotiva slavila na Poljudu za povijesni četvrti poraz Hajduka u nizu

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 12.05.2012.

I Lokomotiva se priključila listi onih koji su ove sezone uzeli bodove na Poljudu. Pogotkom Kramarića u 13. minuti Lokomotiva je proslavila pobjedu, a Hajdukovci depresivnom igrom i depresivnim rezultatom okončali depresivnu sezonu...

Teško je uopće bilo nabrojati sve one na koje Hajdukov trener Mišo Krstičević nije mogao računati za posljednju utakmicu sezone protiv Lokomotive. Uz svu silu za igru nesposobnih, već u prvom poluvremenu današnje utakmice u liječničku ambulantu otišli su Jozinović i Caktaš, a prve seniorske minute dočekali su golobradi Duje Medak i Joško Hajder.

Hajdukovi "ostaci ostataka" počeli su utakmicu pokušavajući brzo postići vodeći pogodak, no on je pao na suprotnom kraju terena. Kramarić je dobio "odbijanac" u kaznenom prostoru nakon skoka dvojice igrača na 20 metara i spremio je iza Blaževića za 0:1. Dugo su Hajdukovci prosvjedovali držeći da je Lokomotivin napadač bio u zaleđu, no zastavica pomoćnika Grgića ostala je spuštena, a tijekom poluvremena snimka je pokazala da je bio u pravu.

Nakon nepreciznog Caktaševog pokušaja u 18. minuti, u 25. je Hajduk mogao izjednačiti. Kiš je "podvalio" loptu u prostor za Vukušića, ovak izbio oči u oči s vratarom Lovrićem i pogodio mrežu - ali s vanjske strane.

Takvu prigodu Hajduk do poluvremena više nije imao, tek je Vuković dvaput prijetio udarcima izdaleka, a Lokomotiva je u 44. minuti preko Bručića drugi put zaprijetila.

Otvaranje drugog dijela pripalo je gostima. Najprije je Kramarić u 48. minuti malo zakasnio na ubačaj Brozovića s desnog boka, a potom je deset minuta kasnije Milović srušio Šituma na samom rubu kaznenog prostora, a osječki sudac pokazao na bijelu točku. No, Kramarić nije uspio staviti "točku na i", pucao je snažno, ali i previsoko, lopta je liznula gredu i otišla u gol-aut.

Hajduk i dalje nije pronalazio put prema Lokomotivinim vratima, besciljno i bezidejno vrludali su Hajduovci po travnjaku, a jedini udarac u tom periodu uputio je Kukoč u 70. minuti. Lokomotiva je novu prigodu za rješavanje susreta imala u 75. minuti, kad su nakon ubačaja Vladislavić i Blažević ipak uspjeli zaustaviti loptu na gol-liniji.

Lendrić je još u posljednjoj minuti pogodio vanjski dio vratnice, no Hajduk zapravo danas svojom predstavom i nije zaslužio ništa više od poraza. Mogao je u trećoj minuti sučeve nadoknade Antolić staviti "točku na i", ali Blažević je obranio "jedan na jedan".

Ovaj poraz Hajduka bio je rekordni, četvrti u nizu, nikad u povijesti HNL-a Hajduk nije imao takvu negativnu seriju. Srećom po Splićane, ova mučna i nesretna sezona napokon je došla kraju.

• Obrisan korisnik14.05.2012. u 11:16
    Na ovome se ne mogu naviknuti i ako je ista prica svake godine. Lani sam se necega nada do proljece, al iskreno kako nam tone Hajduk to je kriminalno... Stvarno bi zelia da kazem da me boli k.... za sve to. Al je ipak istina da jednostavno srce boli.
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 09:28
    Totalni jad i bijeda..Da skupite selekciju juniora iz nekog 3-ligaškog kluba ti djeluju bolje na terenu od ovih tatinih sinova koji po splitu drmaju u bmw-u slušaju cajke i izlaze u tropica (i dakako to su isto bazične pripreme)...Totalno blaćenje jedne svetinje i religije u dalmaciji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 00:53
    vi niste hajduk !
  • Obrisan korisnik12.05.2012. u 23:39
    a ovaj krstičević se još čudi kako to da su mu svi igrači ozlijeđeni, a luđak radi bazične pripreme tri kola prije kraja prvenstva...i još onaj maleš kaže da ih je trebao još jače nagazit...i naravno, iskopleksirani tzv navijači to podržavaju, jer kao treba zaradit te silne pare što im hajduk... [više na forumu]
  • zdeso12.05.2012. u 23:32