MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.05.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Dinamo
Dinamo
0:0(0:0) Split
Split

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 12.05.2012.

Remijem bez pogodaka protiv Splita, po kišnom vremenu, Dinamo je zaključio još jedno šampionsko prvenstvo. Nakon osvajanja Kupa u srijedu, Zagrepčanima je uručen i prvenstveni trofej...

Ante Rebić
33'
26
Nino Galović
38'
21
Romano Obilinović
90'+1'
Tonći Bašić

Bašićeve rane zamjene

Splitov trener Tonći Bašić već je u prvom poluvremenu napravio dvije zamjene. Umjesto Ante Ercega i Filipa Marčića priliku su dobili Ante Rebić i Nino Galović.

Hrvatski prvak posljednjih je 90 minuta ovosezonskog prvenstva odradio na Maksimiru protiv Splita. Susret nije ponudio pogotke, a poslije dvoboja Dinamo je mogao napokon podići pokal, sedmi put zaredom.

Početak utakmice dao je naslutiti dobru nogometnu partiju, posebice zato što se gosti iz Splita nisu zatvorili, već su u potrazi za pobjedom koja im je omogućavala nastavak europskih nadanja stvorili nekoliko obećavajućih akcija.

Međutim, Ivan Kelava uspješno je zaustavio pokušaje Ante Ercega i Dražena Bagarića, dok je Bagarić nekoliko minuta poslije pokušao i glavom, no pucao je preko gola.

Vatromet za vrijeme utakmice

U 82. minuti na Maksimiru je upućena i službena čestitka generaciji Dinamovih nogometaša koja je 1982. godine osvojila prvenstvo Jugoslavije, nakon čega je počeo vatromet iznad stadiona. Koji je, usput budi rečeno, svojom bukom zatomio nekoliko minuta u završnoj fazi susreta.

Dinamovi su pokušaji iz prvog poluvremena završavali pored gola ili u rukama Danijela Zagorca, a na odmor se na kraju otišlo bez pogodaka jer je Kelava još jednom obranio udarac Bagarića u protunapadu.

Momčad Ante Čačića u nastavku je stvorila više prigoda, ali Zagorac je zaustavio prizemne pokušaje Josipa Pivarića i Šime Vrsaljka, dok je nakon proigravanja Dinamovog desnog beka Fatos Beqiraj pucao preko gola, s desetak metara.

Fatos Beqiraj, vrijedi istaknuti, s 15 postignutih pogodaka postao je prvi strijelac MAXtv Prve lige u završenoj sezoni.

Split je u nastavku dva puta zaprijetio preko Ante Vitaića, koji je pucao iz slobodnih udaraca, nedovoljno precizno za promjenu rezultata.

Čačić je u završnici priliku dao i Dini Špeharu, a kako Split nije uspio doći do pogotka i pobjede, ostao je na četvrtom mjestu, iza Slaven Belupa.