Vodeni sportovi

Pro Recco stigao Mladost i Partizan po broju naslova prvaka Europe

Matej Milanović • subota, 12.05.2012.

Pro Recco je očekivano porazio Primorje u finalu vaterpolske Lige prvaka i po sedmi put postao prvak Europe. Riječani su pružili dobar otpor, no presudila je veća kvaliteta protivnika koji je slavio s 11:8.

PRO RECCO - PRIMORJE 11:8 (4:1, 2:3, 3:3, 2:1)

Liga prvaka, Finale, Oradea:

Pro Recco: Tempesti, Burić, Madaras 2, Sukno, Kasas 1, Felugo 1, Filipović 1, Perrone, Pijetlović, Zloković 2, Ivović 3, Molina, Prlainović 1, Trener: Porzio.

Primorje: Car, Buljubašić 1, Paškvalin, Krapić, De. Varga 2, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 2, Garcia 2, Radić, Trener: Roje.

Suci: Stavridis, Borrell

U finalu vaterpolske Lige prvaka u Oradei našli su se Pro Recco i Primorje. Talijani su u susret ušli kao izraziti favorit. Dodatan argument u tom smjeru bila je i dominantna pobjeda od 15:4 u finalu Jadranske lige, koje se odigralo prije dva mjeseca. Međutim, Riječani su ovom prilikom odigrali daleko bolje i solidno se suprotstavili Reccu.

Prvi gol zabilo je Primorje, preko Ivana Buljubašića, no na kraju prve četvrtine Pro Recco je vodio 4:1. Činilo se tada da bi finale ponovno moglo biti jednosmjerno, no u drugoj četvrtini dvaput je zabio Denes Varga, a tri minute prije poluvremena Xavi Garcia je iz peterca čak i izjednačio na 4:4. Međutim, da se Riječani ne uzbude previše pobrinuli su se Maurizio Felugo i Aleksandar Ivović koji su već do poluvremena vratili mirniju prednost Pro Reccu, 6:4.

Daniel Varga je početkom treće dionice dao novu nadu Primorju, pogotkom za 6:5, ali je potom u razmaku od minute Pro Recco zabio dvaput i pobjegao na 8:5. Riječani su još dvaput dolazili na minimalni zaostatak, posljednji put na 9:8 kada je falilo pet i pol minuta do kraja utakmice. No, izjednačenja više nije bilo i Recco je hladnokrvno riješio utakmicu pogotcima Andrije Prlainovića i Borisa Zlokovića za konačnih 11:8.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Ivović s tri pogotka, a kod Primorja su po dvaput zabili Denes Varga, Xavi Garcia i Anđelo Šetka. Primorje je usprkos porazu odigralo dobru utakmicu, u kojoj je na trenutke bio ravnopravan protivnik Reccu, ali ipak ostaje žal za nekoliko propuštenih prilika.

Pro Recco je, s druge strane, zasluženo osvojio naslov i po sedmi put postao prvak Europe, čime je stigao Mladost i Partizan na vrhu liste najtrofejnijih momčadi u Ligi prvaka. Financijska premoć Recca ove godine je dostigla vrhunac, obzirom da je klub osvojio naslov prvaka Europe i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, gdje je u finalu pred tjedana dana svladao grčki Vouliagmeni s 8:7.

• Obrisan korisnik12.05.2012. u 22:03
    bravo Primorje! Neka se slijedeće dvije sezone opet nađe u finalu, i vjerojatno one treće osvoji Ligu Prvaka!