Vodeni sportovi

Pavlin deveta na 200 leđno, Todorović 11. na 50 delfin

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.05.2012.

Klupski kolege iz Zagrebačkog plivačkog kluba Kim Daniela Pavlin na 200 leđno i Mario Todorović na 50 delfin svoj su nastup završili u polufinalu, 19-godišnjakinji je na devetom mjestu za finale nedostajalo 69, a 23-godišnjaku na 11. mjestu devet stotinki sekunde.

3.Rusija 3:15,13

Nakon što su u kvalifikacijama zapeli Duje Draganja na 18. mjestu na 50 delfin, Valery Švigir na 28. mjestu na 50 delfin, Roko Šimunić na 39. mjestu na 100 leđno, Ante Križan na 51. mjestu na 100 prsno i Saša Gerbec na 52. mjestu na 100 prsno svoj nastup prvog dana Europskog prvenstva u Debrecenu u polufinalu su završili i klupski kolege iz Zagrebačkog plivačkog kluba Kim Daniela Pavlin i Mario Todorović.

23-godišnji Korčulanin je u kvalifikacijama na 50 delfin s 23,95 bio 10., a u polufinalu mu nije pomoglo ni što je rezultat spustio za devet stotinki. I konkurencija je bila brža i Todorović je na koncu zauzeo 11. mjesto. Iza najbržeg u kvalifikacijama Milorada Čavića (23,41) zaostao je 45, a za Juahanom Curkinom i Françoisom Heersbrandtom na diobi osmog mjesta (23,77) devet stotinki sekunde.

U swim-offu finale je na koncu izborio Curkin (23,59), a za medalje će se boriti i Andrij Govorov (23,43), Amaury Leveaux (23,51), Nikita Konovalov (23,51), viceprvak Europe Frederick Bousquet (23,66), branitelj naslova iz Budimpešte i aktualni svjetski rekorder Rafael Perez Munoz (23,70) i Ivan Lenđer (23,71).

Pavlin je u kvalifikacijama na 200 leđno s 2:14,25 zauzela 13. mjesto, u polufinalu je rezultat poboljšala za gotovo sekundu i pol, ali i s osobnim rekordom od 2:12,79 ostala je bez finala. 19-godišnjakinja je osvojila deveto mjesto, a posljednji vlak za finale s devet stotinki bržim rezultatom izborila je Anja Čarman (2:12,10). Najbrža u kvalifikacijama bila je Alexianne Castel (2:09,03), a u finale su prošle i Jenny Mensing (2:09,49), Darina Ževina (2:10,17), Alessia Filippi (2:10,89), Simona Baumrtova (2:11,20), Melanie Nocher (2:11,68) i Duane Da Rocha Marce (2:11,86).

Podijeljena su i četiri kompleta medalja. Ispred Gerga Kisa (3:48,09) i Samuela Pizzettija (3:48,66) prvak Europe na 400 slobodno je svjetski rekorder Paul Biedermann (3:47,84), a ispred Zsuzsanne Jakabos (4:35,68) i Barbore Zavadove (4:38,07) europska rekorderka Katinka Hosszu (4:33,76). Britta Steffen, Silke Lippok, Lisa Vitting i Daniela Schreiber naslov u štafeti 4x100 slobodno ispred Švedske (3:38,40) i Italije (3:39,84) nose u Njemačku (3:37,98), a Leveaux, Alain Bernard, Bousquet i Jeremy Stravius ispred Italije (3:14,71) i Rusije (3:15,13) u Francusku (3:13,55).

Sutra ujutro u bazen uskaču i Saša Imprić i Nikša Roki, Imprić u prvoj, a Roki u drugoj kvalifikacijskoj skupini na 200 mješovito.