Ante Dubravac • srijeda, 23.05.2012.

Nakon što su na Allianz Areni izgubili finale Lige prvaka nogometaši Bayerna klupsku sezonu su zaključili slavljem 3:2 protiv reprezentacije Nizozemske. Asistent za drugi pogodak bio je Ivica Olić kojeg je publika ispratila ovacijama.

Nizozemska reprezentacija u sklopu priprema za nastup na Europskom prvenstvu gostovala je u Münchenu gdje je odigrala prijateljsku utakmicu protiv Bayerna.

Domaćini su u vodstvo došli u 17. minuti kada je iz daljine nešto lošiju reakciju vratara iskoristio Toni Kroos. Već u idućem napadu iza obrane Bayerna se lijepo ubacio Huntelaar te iskosa s lijeve strane zabio za 1:1.

Potpuni preokret Nizozemci su napravili u 20. minuti kada sam ispred Butta izlazi Narsingh te smireno prebacuje domaćeg vratara. Prije odlaska na odmor gledatelji su mogli vidjeti još jedan pogodak. Ivica Olić je s lijeve strane asistirao Petersenu za 2:2.

U 72. minuti Olić je uz ovacije svih prisutnih gledatelja napustio travnjak te se tako oprostio od Bayerna, a umjesto njega je u igru ušao Franck Ribery koji je u samoj završnici susreta prošao po lijevoj strani i idealno poslužio Maria Gomeza kojem nije bilo teško zabiti za konačnih 3:2.

Svoju oproštajnu utakmicu odigrao je i drugi hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić koji je na terenu proveo svih 90 minuta.

• Obrisan korisnik24.05.2012. u 20:45
    Olič je veliki nogometaš i on zna da da se i penali promašuju i znam da to neče ostaviti traga sad uoči turnira
  • Obrisan korisnik24.05.2012. u 20:43
    Oličeve partije i njegov trud nezaboravljaju se lako
  • Obrisan korisnik23.05.2012. u 12:29
    Inače dogodila se lijepa gesta na kraju utakmice. Schweini je zagrlio Robbena i doveo ga pred navijače. Međutim, svejedno su mu nastavili fučkat.
  • Obrisan korisnik23.05.2012. u 10:13
    Pa kako kada su svi klubovi sada raspušteni na kraju sezone, baš im se igraju prijateljske utakmice...
  • snoopy23.05.2012. u 09:45
    trebala je i Hrvatska dogovorit ovako neku utakmicu umjesto Estonije, npr. neki španjolski klub, talijanski ili neki otički