Prijateljska utakmica, 25.05.2012, 20:30 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 8.000
Suci: Mihaly Fabian, Szpisjak, Varga (svi Mađarska)

Bernard Jurišić • petak, 25.05.2012.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom protiv Estonije otvorila je završnu fazu priprema za Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini. U Puli, u lijepom ambijentu, "alternative" su odigrale vrlo dobru partiju i zadale izborniku Biliću "slatke muke"...

Andrei Stepanov
46'
18
Joonas Tamm
58'
20
Kaimar Saag
58'
17
Gert Kams
63'
13
Martin Vunk
73'

Tarmo Rüütli

Slaven Bilić u prvu od dvije pripremne utakmice prije odlaska na Europsko prvenstvo poslao je momčad bez udarnih snaga - Modrića, Srne, Olića i Jelavića. Želio je izbornik još jednom pogledati igrače koji su manje igrali i riješiti neke eventualne dvojbe koje je imao glede popunjavanja kadra za Poljsku i Ukrajinu.

Nakon što su Estonci dvaput zaprijetili Subašiću na otvaranju utakmice, uštimala se Hrvatska koja nikad dosad nije istrčala u ovakvom sastavu. I u četiri minute s dva pogotka "uljepšala" naš pogled na semafor.

Slika 1 od 1.

U 16. minuti Iličević je izveo slobodan udarac s desnog krila, Perišić na prvoj vratnici promašio loptu, ali dočekao ju je kapetan Vedran Ćorluka na vrhu peterca i zakucao pod gredu.

Uslijedila je prava kanonada prema estonskim vratima u narednim minutama, prijetili su Badelj, Perišić "škaricama" i Kalinić, koji nije pogodio bliži kut u 19. minuti. No, samo minutu kasnije bio je posljednja karika u prekrasnoj akciji Eduardo - Perišić, koja je Kaliniću omoguća da samo skrene loptu u prazmu mrežu za 2:0.

Potom se igra malo primirila, Hrvatska je i dalje povremeno prijetila, a Vida je u 37. minuti glavom poslao loptu u gredu. Kalinić je bio centralna figura napada, hranio ga je raspoloženi Iličević loptama u kaznenom prostoru, no nije uspijevao napadač Dnipra još koju spremiti iza leđa estonskog vratara. Estonci su u prvom dijelu bili daleko od naših vrata, prijeteći tek povremeno ponekim "dalekometnim projektilom".

Slika 2 od 2.

U drugo poluvrijeme Bilić je poslao trojicu novih, Šimunića, Vukojevića i Kranjčara umjesto Schildenfelda, Dujmovića i Perišića. Opet su Estonci priprijetili na otvaranju, no opet je sve ostalo na pokušajima, nisu njihovi udarci išli u okvir vrata.

Od 60. minute ulascima Mandžukića i Rakitića već se "ekipirala" prilično "standardna" momčad. I opet se malo "razbudila" Hrvatska, prijetili su Rakitić, Kalinić i Kranjčar snažnim udarcima, no estonski je vratar sve uspijevao ukrotiti.

U 81. minuti tri nova igrača skrojila su i treći pogodak. Kranjčar je sjajno pronašao Vrsaljka na desnom boku, ovaj vraća paralelu na 11 metara, gdje Ognjen Vukojević prati akciju i sprema loptu u mrežu za 3:0. Samo dvije minute kasnije Vukojević je akter i na drugoj strani. Konstantin Vassiljev je izveo slobodan udarac s više od 25 metara, lopta je okrznula Vukojevića putem i prevarila Subašića za 3:1.

Bilo je to sve večeras, Hrvatska je bez nekoliko važnih igrača odigrala dobru partiju i pojačala dobru atmosferu. Bilić je u nekoliko igrača koji nisu u prvom planu dobio "slatke brige" uoči objave konačne liste igrača koji će putovati u Poljsku. A nadamo se i Ukrajinu.

• Obrisan korisnik26.05.2012. u 14:07
    Dobra utakmica, lijepa pobjeda. Perišić, Dudu, Iličević - bravo momci. Ivan Strinić - Majko Božja Bistrička pomozi nam!! nemoguće je loš, ne mogu vjerovati da imamo tako lošeg igrača u reprezentaciji. Netko je ovdje napisao da je brz daj molim te. Kranjčar je za njega Bolt a... [više na forumu]
  • Torca-Dubrava26.05.2012. u 10:54
    .....slatke brige oko eliminacije alo što s ozljedom Lovrena..........voditi na turnir poluzaliječenog igrača?