Azarenka pronašla ritam, i druga sestra Williams out

Josip Tolić • četvrtak, 31.05.2012.

Četvrtog dana natjecanja na Roland Garrosu tenisačice su odigrale susrete drugog kola. Uz pobjedu Petre Martić nad domaćom uzdanicom Bartoli, odjeknulo je i ispadanje Venus Williams te Lucije Šafařove, a Viktorija Azarenka ovaj put protivnici nije ostavila ni najmanju šansu za pobjedu.

Sedmerostruka osvajačica Grand Slam turnira Venus Williams upotpunila je loš start za najpoznatije sestre tenisačice na pariškoj zemlji. Nakon ispadanja Serene Williams u prvom kolu od Francuskinje Razzano u utorak, i starija je sestra posrnula, ovaj put očekivano, protiv treće nositeljice Agnieszke Radwańske u dva čista seta, 6:2 i 6:3 za točno 60 minuta igre.

Problema nije imala niti prva igračica svijeta, Bjeloruskinja Viktorija Azarenka, koja je drastično smanjila broj neprisiljenih pogrešaka u odnosu na prvo kolo (sa 60 na 11) te u dva brza seta iz turnira izbacila Njemicu Dinah Pfizenmaier. "Bilo je ovo mnogo brže. Nisam poznavala svoju protivnicu tako dobro i trebalo mi je nekoliko gemova da shvatim kakvu igru ona igra. Nakon toga, međutim, našla sam svoj ritam. Danas sam definitivno igrala bolje", izjavila je prva nositeljica nakon pobjede protiv 198. igračice svijeta.

Iznenađenjem dana, uz ispadanje osme nositeljice Marion Bartoli od hrvatske predstavnice Petre Martić, može se nazvati i poraz Čehinje Lucie Šafařove, 20. nositeljice, od Španjolke Martínez Sánchez u dva seta. Bolje sreće nije bila niti 31-postavljena Kineskinja Zheng Jie kojoj je Kanađanka Wozniak prepustila šest gemova.

Siguran prolazak u treće kolo ostvarile su ostale postavljene tenisačice, Samantha Stosur, Ana Ivanović, Dominika Cibulková, 18. Flavia Penetta, Sara Errani, Svjetlana Kuznjecova, Nadja Petrova te Anabel Medina Garrigues - sve u dva seta.

Dominika Cibulková (Slovačka, 15) - Vania King (SAD) 6:0, 6:2
Svjetlana Kuznjecova (Rusija, 26) - Yung-Jan Chan (Kineski Tajpeh) 6:4, 7:6(4)
Nadja Petrova (Rusija, 27) - Chanelle Scheepers (Južnoafrička Republika) 6:3, 6:3