Li, Kvitova i Wozniacki uvjerljive, kraj za Janković i Kiriljenko

Vedran Babić • četvrtak, 31.05.2012.

Petog dana Roland Garrosa nije bilo senzacija u ženskom dijelu turnira. Glavne favoritkinje prošle su dalje bez većih problema, no nekoliko nositeljica ipak je završilo svoj nastup...

Braniteljica naslova Na Li i dalje je impresivna u Parizu. U prvom kolu na tri gema ostavila je Soranu Cirsteu, a u drugom na samo dva gema Francuskinju Stephanie Foretz Gacon. Kineskinji je za prolaz u treće kolo trebalo manje od sat vremena (52 minute), a konačan rezultat bio je 6:0, 6:2. Li je realizirala šest od sedam break lopti i osvojila dvostruko više poena u meču (54-27).

U trećem kolu sedma nositeljica ide na Christinu McHale, koja je u američkom okršaju sa 6:1, 6:3 porazila kvalifikanticu Lauren Davis.

Četvrta nositeljica Petra Kvitova spasila je sve tri break lopte i realizirala četiri od devet svojih u pobjedi nad Urszulom Radwanskom 6:1, 6:3. Meč je trajao 70 minuta. Sljedeća protivnica češkoj tenisačici bit će Ruskinja Nina Bratčikova, koja je sa 7:5 u trećem setu porazila Francuskinju Claire Feuerstein.

Deveta nositeljica Caroline Wozniacki također je uvjerljiva na startu turnira te je u prva dva meča izgubila ukupno samo šest gemova. U drugom kolu pobijedila je Australku Jarmilu Gajdosovu 6:1, 6:4 za 69 minuta igre. Bivša prva tenisačica svijeta nije se suočila s break loptom i napravila je samo sedam neprisiljenih pogrešaka.

Dankinja će u trećem kolu igrati protiv 23. nositeljice Kaie Kanepi, koja također nije izgubila ni set u svoja prva dva meča. Sa 6:4, 6:1 Estonka je bila bolja od Rumunjke Irine-Camelije Begu.

Bivša pobjednica i lanjska finalistica Francesca Schiavone nadoknadila je set zaostatka u pobjedi nad Cvetanom Pironkovom (2:6, 6:3, 6:1) te će sada igrati protiv Varvare Lepchenko, koja je iznenadila 19. nositeljicu Jelenu Janković (7:6 (4), 4:6, 6:4). 26-godišnjoj Lepchenko, inače rođenoj Uzbekistanki koja od 2007. igra pod zastavom SAD-a, ovo je najbolji rezultat na Grand Slam turnirima.

Dva dana nakon što je ostvarila jednu od najvećih pobjeda svoje karijere protiv Serene Williams, Francuskinja Virginie Razzano ispala je iz daljnjeg natjecanja nakon poraza od Arantxe Rus (6:3, 7:6 (3)). Nizozemka je prošle godine u Parizu šokirala Kim Clijsters , a prolaz u svoju prvu osminu finala na Grand Slamu tražit će protiv Njemice Julije Goerges.

Plasman u treće kolo izborile su još 22. nositeljica Anastasija Pavljučenkova, 28. nositeljica Shuai Peng, nepostavljene Carla Suarez Navarro i kvalifikantica Jaroslava Švedova te Klara Zakopalova, koja je izbacila 16. nositeljicu Mariju Kiriljenko (6:4, 3:6, 6:3).

Meč između druge nositeljice Marije Šarapove i Ayumi Morite nije ni započet s obzirom da se meč između Paul-Henrija Mathieua i Johna Isnera na stadionu Philippe Chatrier odužio do 18:16 u petom setu za Francuza.

Deseta nositeljica Angelique Kerber također je izborila treće kolo, ali s danom zakašnjenja s obzirom da je njezin meč protiv Bjeloruskinje Olge Govorcove bio prekinut u srijedu navečer zbog kiše. Njemica je u nastavku preokrenula početni break zaostatka i slavila sa 6:3, 6:2.