Josip Tolić • četvrtak, 07.06.2012.

U prvoj utakmici finala razigravanja za popunu Serie A Sampdoria je na svom travnjaku pobijedila momčad Varesea 3:2 i tako s blagom prednošću putuje na uzvrat koji se igra u subotu.

Na stadionu Luigi Ferraris domaćini su poveli nakon 21 minute igre i udarca iz kuta nakon kojeg je neometan u kaznenom prostoru ostao Daniele Gastaldello te glavom pogodio za 1:0. Prednost plavih, međutim, nije dugo trajala. Već u 24. minuti Emanuel Benito Rivas nakon kombinacije po lijevoj strani riješio se naleta Sampdorijinih obrambenih igrača i sjajno pogodio suprotni kut gola Sergija Romera.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a samo dvije minute u nastavku genovskoj je momčadi trebalo da vrati rezultatsku prednost. Jednu dugu loptu iz zadnje linije pogrešno je procijenio danski branič Magnus Troest, što je spremno dočekao Nicola Pozzi i zavukao loptu ispod vratara Varesea Mathieua Moreaua.

Ipak, sastav Varesea, koji je u regularnom dijelu prvenstva skupio četiri boda više od Sampdorije još je jednom uspio poentirati i tako donijeti kapital od dva pogotka u gostima uoči domaćeg ogleda. Akciju po desnoj strani u dva tri poteza završio je Giuseppe De Luca poentiravši u praznu mrežu.

Kakvu-takvu prednost momčadi Giuseppea Iachinija prije razrješenja donio je Gastaldello, čovjek koji je postigao prvi pogodak, ponovno nakon udarca iz kuta i ponovno glavom. Devet minuta prije kraja maestralno je naciljao suprotni kut gostujućih vrata i razveselio domaće navijače za 3:2.

Uzvratni ogled u Vareseu, gradu na samom sjeveru zemlje, igra se u subotu.

• Obrisan korisnik07.06.2012. u 11:36
    Ekspresni povratak!!! Ovo je dobro za ligu, jer je Sampdoria uvijek bila neugodan protivnik velikanima.
  • Obrisan korisnik07.06.2012. u 10:44