Ante Zovko • nedjelja, 10.06.2012.

Pobjedom 2:0 protiv Venezeuele Čile je postao novi predvodnik južnoameričkih reprezentacija koje se bore za plasman u Brazil 2014.

Čile je u Puerto la Cruzu svladao Venezuelu 2:0 iako je do 85. minute utakmica bila prilično izjednačena. Tada je Matias Fernandez iz Sporting Lisabona donio gostima prednost. U sudačkoj nadoknadi drugi gol dodao je Charles Aranguiz na asistenciju Sebastiana Pinta.

Čile je s 12 bodova barem privremeno preuzeo vodstvo u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. Argentina ima dva boda i utakmicu manje.

U La Pazu Bolivija je upisala svoju prvu kvalifikacijsku pobjedu, 3:1 protiv Paragvaja. Povela je Bolivija preko Alcidesa Pene u desetoj minuti, a posao je dovršio Pablo Daniel Escobar s dva pogotka u drugom dijelu. Utješni pogodak za goste dao je Cristian Riveros.