Real pao u Madridu, odluka o prvaku u Barceloni

Ante Zovko • srijeda, 13.06.2012.

Barcelona je uzvratila Realu za domaći poraz, oporavila se od teškog udarca u četvrtoj utakmici i u Madridu svladala Real u četvrtoj utakmici finala Lige Endesa 81:75.

Odluka o prvaku tako će pasti u Palau Blaugrani. Katalonska momčad kontrolirala je rezultat praktički od početka četvrte utakmice. Dopustila je opuštanje u posljednje dvije minute i izgubila dvoznamenkastu prednost, ali Real nije imao dovoljno raspoloženih igrača za veliki preokret.

Utakmicu je na kraju odlučio Erazem Lorbek ključnim polaganjem i obrambenim skokom kad je Real prijetio da će završnicu učiniti dramatičnom. Slovenski je centar zabio 24 poena uz pet skokova i četiri asistencije. Ante Tomić nakon dobrih igara u finalu dobio je mjesto u startnoj petorci i bio je najkorisniji Realov igrač s 12 poena (6/7 za dva) i šest skokova.

Početna četvrtina završava s vodstvom 17:15 za goste za koje su sve osim dva poena postigli Lorbek i Huertas. Prvo značajnije vodstvo pripalo je Barceloni koja je s 11:0 u 17. minuti vodila 32:25, no Veličković, Singler i Tomić vraćaju Real u egal. Wallace svojim 14. poenom postavlja 39:34 za Barcelonu na isteku dvadesete minute.

Navarro i Huertas odvajaju Barcelonu opet na 45:36 početkom trećeg perioda, a Tomić odlično reagira i s četiri poena opet vraća svoje. No, Katalonci rade 7:0 i opet bježe, ovaj put na 55:47. Rodriguez je pokušao sam smanjivati zaostatak, no Huertas je bio raspoložen krajem treće četvrtine koja završava 60:53 za goste.

Trica Mirotića vraća Real u igru (62:58) u 32. minuti, Navarro, Lorbek i Mickeal uzvraćaju i Barca ima 79:68 na ulazu posljednje dvije minute. Mirotić ubacuje sedam vezanih poena i Real odjednom dolazi na 79:75. No, tu je bio kraj kad je sjajni Lorbek pogodio polaganje za konačni rezultat. Llull promašuje s druge strane i Real odustaje.

Barcelona je u trećoj utakmici imala samo jednog dvoznamenkastog igrača, a u srijedu ih je imala pet. Osim Lorbeka, 16 poena postigao je Wallace (šest skokova), 15 Huertas, 13 Mickeal (osam skokova), a 12 Navarro (pet asistencija). Mirotić je kod Reala zabio 14, Llull 12, a Singler 11 (pet skokova).

Liga Endesa, finale:
Real Madrid - Barcelona 75:81 (2-2)

• Obrisan korisnik15.06.2012. u 14:50
    kakav završetak sezone-finale svih finala. Sudar u kome uopče nije bitan koji se sport igra
  • Obrisan korisnik15.06.2012. u 14:05