Veliki uspjeh Zagrebovih limača

Mišo Gulić • četvrtak, 14.06.2012.

Zagrebovi "limači", uzrast do 11 godina, proteklih su dana boravili u Njemačkoj na turniru u Ulmu gdje su u iznimno jakoj konkurenciji osvojili drugo mjesto, minimalno izgubivši u finalu od Bochuma.

Na tradicionalnom, 16. po redu velikom međunarodnom Mini Masters turniru u njemačkom Ulmu Zagrebovi su "limači" ostvarili zapaženi uspjeh s osvojenim drugim mjestom.

U svom sveukupno četvrtom nastupu na ovom turniru uz 40 momčadi iz devet zemalja Europe, Zagrebovi mladi nogometaši uzrasta do 11 godina, koje vodi klupska legenda Drago Rukljač, sjajno su prezentirali svoju školu nogometa.

Zagreb je u finalu s 1:0, nakon izjednačene igre, izgubio od momčadi Bochuma. Zagrebovi su limači redom u skupini pobjeđivali engleski Fulham (2-0), prašku Slaviju (3-0) i njemački Kaiserslautern (3-1).

Jedini poraz su upisali od predstavnika aktualnog njemačkog prvaka Borussije iz Dortmunda (0-1). No, zahvaljujući sveukupno boljem učinku u skupini, Zagrebaši su se plasirali u finale i time dakako stekli pozivnicu za sudjelovanje iduće godine.