Dinamo pogocima Sammira i Rukavine prošao test u Pleternici

Josip Piršljin • utorak, 26.06.2012.

Hrvatski prvak Dinamo odigrao je drugu utakmicu u pripremama za novu sezonu. Nakon slovenskog Šmarja, igrači Ante Čačića slavili su i protiv Slavije iz Pleternice golovima Sammira i Rukavine.

Nakon što su saznali da će u 2. pretkolu Lige prvaka igrati protiv bugarskog Ludogoreca, nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su novu prijateljsku utakmicu. Modri su gostovali u Pleternici kod trećeligaša Slavije i očekivano upisali pobjedu od 2:0 bez reprezentativaca Badelja, Vide, Šimunića, Vrsaljka i Kelave koji se momčadi priključuju u četvrtak.

Kao i prošle godine, Dinamo je prije početka sezone došao u Pleternicu da bi isprobao formu igrača. Čačićevi prvotimci su prikazali solidnu igru u kojoj su dominirali i stvorili dosta prilika, a osim strijelaca istaknuo se još i Ivan Tomečak s dvije asistencije.

Zagrepčani su vrlo brzo došli do vodstva, već u devetoj minuti. Nakon što je Mateo Kovačić oduzeo loptu, proslijedio ju je Tomečaku koji prolazi po strani i ubacuje u sredinu šesnaesterca gdje je najviši bio Sammir. Brazilac je glavom pogodio za 1:0.

Dinamovci su imali još nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a tijekom cijelog susreta u više su navrata gađali okvir gola. U 71. minuti su ipak povećali svoju prednost kada je ponovno Tomečak prošao po desnoj strani i ubacio, a ovog je puta nogom mrežu pogodio Ante Rukavina.

Prijateljski susret:
Slavija Pleternica - Dinamo 0:2
(Sammir 9'/Rukavina 71')

Slavija: Leist, Blašković, Budimir, Ančurovski, Tokić, Valentić, Podobniki, Peharda, Marčinović, Neruda, Jakovljević (još su igrali Bošnjak, Bilić, Marušić, Oreč, Kvaternik, Kamenčak, Vukoja, Dal. Žafaranić, Hoborka, Dav. Žafaranić, Novak)

Dinamo: Mitrović (od 46' Lončarić) - Leko, Puljić, Tonel, Pivarić (od 46' Rukavina) - Calello (od 46' Ademi), Kovačić (od 46' Pokrivač) - Tomečak, Sammir (od 46' Alispahić), Ibanez - Beqiraj (od 46' Čop)

• Obrisan korisnik27.06.2012. u 08:33
    dobar otpor karioka s orljave, bravo dečki, tako se4 bori za svoj klub:)
  • Obrisan korisnik27.06.2012. u 02:53
    slavija u srcu....
  • Obrisan korisnik27.06.2012. u 00:24
    šta nije to moglo s malo večom razlikom?!
  • Obrisan korisnik27.06.2012. u 00:23
    tamo je započeo pripreme za novu sezonu i onda se vraća na domaći teren,u zagrebačke klubove(noćne) xD
  • DeceiverOfFools26.06.2012. u 23:01