Split minimalno poražen od Sarajeva u završnoj utakmici priprema

Josip Tolić • nedjelja, 01.07.2012.

U posljednjoj utakmici bosanskog dijela priprema nogometaši Splita izgubili su od momčadi Sarajeva na stadionu Koševo rezultatom 1:0. Iako je momčad Tonćija Bašića imala nekoliko zrelih prilika doći do pogotka i izvući nešto iz ovog ogleda, na kraju ipak odlazi u Split praznih džepova.

Sarajevo – Split 1:0 (0:0)

Prijateljska utakmica, Sarajevo, stadion Koševo, gledatelja: 2000
Sudac: Muamer Bureković (Zenica)

Strijelac: Haskić 58'

Sarajevo: Adilović, Gujić, Tatomirović, Torlak, Tadejević, Čomor, Sesar, Zlatković, Suljić, Karamatić, Haskić (još su igrali: Belošević, Plakalo, Sunjevarić, Dupovac, Handžić, M. Plakalo, Čiva, Sekuba)
Trener: Dragan Jović

Split: Vuković, Radotić, Hrgović, Vidić, Križanac, Bagarić, Vitaić, Kvesić, Golubar, Vojnović, Baraban (još su igrali: Zagorac, Babić, Rašić, Vučemilović-Grgić, Pehar, Milinković, Erceg, Jelić, Pirić, Glumac, Galović, Tešija, Šindik, Obilinović)
Trener: Tonći Bašić

Nakon deset dana priprema u Vitezu, momčad Splita u subotu se uputila u glavni grad Bosne i Hercegovine odigrati posljednju utakmicu u ovom dijelu priprema protiv četvrtoplasirane momčadi Premijer lige, Sarajeva. U utakmici bez previše otvorenih šansi, u kojoj su oba sastava bila "teških nogu", domaćini su se bolje snašli i odnijeli minimalnu pobjedu.

Pred ugodno popunjenim tribinama stadiona Koševo Bordo-bijeli prvi su priprijetili, Haskić je okušao svoj udarac u drugoj i 12. minuti, no nije bio precizan. Uzvratili su Splitovci laganom terenskom inicijativom i nekoliko izglednih situacija u šesnaestercu Sarajeva. Najbliže pogotku bio je Bagarić pet minuta prije predaha kada je išao sam na Adilovića, no mreža se nije tresla.

Oba su trenera ispremiješala sastave u nastavku, a namjeru da dobiju ovu utakmicu domaći su pokazali u početnim minutama drugog poluvremena. Prvo je zaprijetio Tatomirović, a nešto prije isteka sata vremena igre došli su i do vodstva. Strijelac pogotka, poslije će se pokazati jedinog na utakmici, bio je Nermin Haskić na dodavanje Žarka Karamatića.

Nastavili su izabranici Dragana Jovića prijetiti i u narednim minutama ogleda, no strijelac Haskić i Senegalac Diatta nisu se proslavili. Poravnanje rezultata u 81. minuti mogao je donijeti Pehar, no u odličnoj situaciji iz kontranapada pogodio je okvir gola.

Crveni su se nakon minimalnog poraza zaputili u Split gdje će iščekivati početak prvenstva i ogled protiv Rijeke 21. srpnja, a Sarajlijama sezona počinje već u četvrtak, kada na svom stadionu ugošćuju malteškog predstavnika Hibernians u prvom pretkolu Europske lige.