Futsal: Hrvatska U-21 reprezentacija remizirala sa Slovencima u prijateljskom susretu

Ivan Dominik • nedjelja, 01.07.2012.

Mlada hrvatska reprezentacija u futsalu u kojoj igraju malonogometaši do 21 godine starosti odigrala je u subotu prijateljsku utakmicu protiv mlade U-21 reprezentacije Slovenije. U slovenskom gradu Podčetrteku mladi su hrvatski reprezentativci odigrali 3:3 protiv vršnjaka iz susjedne države, a drugu će prijateljsku utakmicu odigrati u Zagrebu u nedjelju 1. srpnja 2012. godine...

Hrvatska mlada futsalska reprezentacija pružila je odličnu igru u susjednoj Sloveniji gdje je igrala protiv tamošnje reprezentacije, a radi se o igračima do 21 godine starosti. Izabranici su Mladena Peraice odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su bili bolji protivnik, ali su na kraju odigrali "samo" 3:3 protiv Slovenaca ponajviše zato što je nedostajalo realizacije.

Slovenci su sva tri zgoditka postigli iz prekida kada hrvatska obrana nije dobro reagirala, a prvi od takvih dogodio se krajem prvog dijela kada je Tilen zabio svoj prvi gol na utakmici izjednačivši rezultat na 1:1. Neposredno prije njega, točnije u 11. minuti, Mislav Banek je postigao prvi gol na susretu nakon lijepog solo prodora i zaobilaženja domaćeg vratara. S tim se pogocima i rezultatom 1:1 otišlo na odmor nakon prvih 20 minuta igre.

Mladi Slovenac Tilen bio je briljantan u utakmici s Hrvatima te je sredinom nastavka svojim drugim pogotkom na utakmici doveo svoju reprezentaciju u vodstvo 2:1. Bio je to ponovno odličan pogodak iz slobodnog udarca nakon loše reakcije hrvatskih reprezentativaca u živom zidu pa je hrvatski vratar Josip Bilandžić, inače drugi vratar hrvatskog prvaka Brodosplita, ponovno bio svladan.

No, nakon tog šoka Hrvati su se trgnuli te počeli igrati s više htijenja i požrtvovnosti. Preuzeli su inicijativu i velikim zalaganjem uz puno agresivniju igru došli su do izjednačenja. Još jedan igrač zagrebačkog Nacionala osim Mislava Baneka, Goran Ugarković, lijepo je uposlio Damira Znaora osam minuta prije kraja, a potonji je svoju šansu za pogodak iskoristio te poravnao rezultat na 3:3.

Dvije minute kasnije se i sam Ugarković upisao u listu strijelaca zabivši iz deseterca za 3:2 Hrvatske, međutim, nedugo nakon toga je svoj hat-trick upotpunio Slovenac Tilen, koji je zabio na isti način kao i Ugarković - nakon akumuliranog prekršaja - te je tako postavio i konačan rezultat od 3:3. Pred sam kraj susreta je Hrvatska imala najbolju priliku za ukupnu pobjedu, no s gol-crte je slovenska obrana očistila neugodnost koju je svojim udarcem prouzročio najbolji hrvatski pojedinac Goran Ugarković.

Drugi dvoboj ove dvije reprezentacije igrat će se u nedjelju 1. srpnja u zagrebačkim Sutinskim vrelima s početkom u 17:30h. U Sloveniji je bilo stotinjak gledatelja, a ulaz na utakmicu je slobodan pa bi hrvatski mladi malonogometaši mogli dobiti i veću podršku, budući da se susret igra u Zagrebu.