Rijeka pogocima Čuline u Kostreni svladala HIT Goricu

Ante Zovko • srijeda, 04.07.2012.

Uz veliko zanimanje Kostrenjana, Rijeka je upisala još jednu pripremnu pobjedu. Nakon 2:0 protiv Toma, istim rezultatom svladala je i slovensku momčad.

Antonini Čulina s dva je pogotka u posljednjih deset minuta susreta donio Rijeci osmijeh na lice. 17 dana prije početka Prve lige trener Elvis Scoria opet je testirao i nanovija pojačanja, lijevog braniča Diega Vannuccija te napadača Andreu Mutomba.

Dvostruki strijelac protiv Toma, Leon Benko igrao je posljednjih pola sata.

Pobjedu je donio "starosjedilac" Čulina. Prvi gol smjestio je u 85. minuti kad je Drago Gabrić ubacio s desne strane. Četiri minute kasnije Kristijan Čaval uposlio ga je sa suprotne strane.

Bila je ovo Rijekina četvrta pripremna pobjeda u četiri utakmice. Prvo je pao Metalurg (1:0), a zatim Heiligenkreuz (4:1) i Tom Tomsk (2:0).

Momčad u četvrtak putuje u Sloveniju na nastavak priprema.

Pripremna utakmica:
Rijeka - HIT Gorica 2:0 (0:0)

Rijeka: Mance, Marić, Sušac (od 55. Grujević), Neretljak (od 46. Knežević), Vannucci (od 55. Čaval), Weitzer, Salčinović (od 75. Mršić), Čulina, Vranješ (od 62. Brezovec), Mutombo (od 62. Benko), Klapan (od 46. Gabrić).

• jandro05.07.2012. u 18:37
    da pripremne utakmice prikazuju realni odnos snaga gdje bi našim klubovima bio kraj? jučer je bilićev lokomotiv odigrao 1:1 s mariborom. sumnja li netko da je lokomotiv bolji od maribora?
    jandro
  • Obrisan korisnik05.07.2012. u 10:13
    bilo bi najljepse da se prvak nezna do zadnjeg kola ... i da u igri bude vise momcadi .. isto tako u borbi za ostanak u ligi ... onda bi bilo i gledatelja .... naravno sve to uz solidno sudjenje ... jbg ja sam vjeciti optimist hehe
  • kvarner8705.07.2012. u 09:29
    O Rijeci pričaju jer su doveli igrača kao cijela liga zajedno.Slažem se da je dinamo apsolutni favorit,Rijeci je cilj Europa za ovu sezonu.
    kvarner87
  • woogla05.07.2012. u 08:46
    je, i hajduk je igrao 0-0 s barcom...jesi pogledao ekipu kijevljana u toj utakmici?isto ste se nama lani rugali za barcu, zato pssst rijeci želim sve najbolje, namad se da će scoria to dobro uigrat i posložit i jedva čekam vidjet jadranske derbije
    woogla
  • Obrisan korisnik05.07.2012. u 02:47
    Bilo bi svejedno nerealno reći da će bit prvak Hrvatske jer Dinamo pobjeđuje prave ekipe poput Dynama Kieva makar u prijateljskim, znam da niko nije ni rekao da će biti al po našim mediima pričaju o Rijeci kao o maloj Barci.. Svakako im želim puno sreće u borbi za 2. mjesto :)