Dvije pobjede mladih pjeskaša

Sportnet • subota, 07.07.2012.

Hrvatska juniorska reprezentacija (U18) u rukometu na pijesku uspješno je počela s obranom naslova europskog prvaka osvojenog lani u Umagu.

U prvom su nastupu na Europskom prvenstvu kojem je ovog vikenda domaćin gruzijski Batumi, hrvatski su juniori svladali domaćina Gruziju 2:0. Bio je to dobar nastup za zagrijavanje, prvi set uvjerljivih 22:10, u drugom sigurnih 18:14.

Drugi nastup prvog dana donio je Ukrajinu, puno ozbiljnijeg protivnika, lanjskog protivnika iz umaškog polufinala. Hrvatska je slavila identičnim rezultatom, 2:1 nakon raspucavanja.

Prvi set Ukrajinci su dobili prilično uvjerljivo 21:10. Drugi je ponudio pravu pjeskašku dramu iz koje sretniji izlaze naši s tijesnih 11:10. U raspucavanju, naši promašuju u 1. seriji, ali zatim više ne dok su Ukrajinci bili neprecizni u 2. i 4. seriji za konačnih 4:3 i novu pobjedu naše reprezentacije.

Hrvatsku sutra očekuje preostali nastup u skupini protiv Mađarske.

HRVATSKA – GRUZIJA 2:0 (22:10, 18:14)

gledatelja: 120

HRVATSKA: Vranjković, Radošević 2, Mrkša, Nedić 8, Maras 8, Šimunić 2, Matijević 8, Milak, Kolak 6, Čosić 6
izbornik: Alen Dujmić

GRUZIJA: Tsintsadze, Khunjua 1, Sokolovi 2, Chikladze, Simonia 6, Abramishvili 4, Alania 1, Bakhturidze, Orjonikidze 8, Samitashvili 2

HRVATSKA – UKRAJINA 2:1 (10:21, 11:10, 4:3)

gledatelja: 100

HRVATSKA: Vranjković, Radošević 2, Mrkša, Nedić 8, Maras 5, Šimunić 2, Matijević, Milak 2, Kolak 11, Čosić

UKRAJINA: Ruchko 2, Akimenko 1, Honcharov Ru., Ustymenko, Udovychenko, Severyn 9, Tilte 10, Shyrin Didenko 15, Honcharov Ro.

RukometReprezentacija
  • Otorinolaringol07.07.2012. u 17:19
    Super, ali s Gruzijom je bila druga, a s Ukrajinom treća. Prvo su igrali sa Mađarskom i to izgubili 2:1