Split poslije jedanaesteraca osvojio Memorijal Gojka Šuška

Vedran Babić • nedjelja, 08.07.2012.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca nogometaši Splita osvojili su Memorijalni turnir Gojka Šuška porazivši u finalu domaćina, Široki Brijeg, s ukupnih 9:8...

Četiri pogotka pala su u prvom dijelu (2:2), niti jedan u drugom, pa je red došao na "rulet" jedanaesteraca u kojemu se presudnim pokazala Vukovićeva obrana Ljubićeva udarca. Bilo je to 13. izdanje ovog Memorijala.

Na Pecari je Split poveo u 11. minuti pogotkom Ercega na asistenciju Vitaića. Široki je preokrenuo na 2:1 pogocima Ćorića (23.) i Bloudeka (34.), no već do kraja poluvremena Split izjednačuje na 2:2 zahvaljujući Vitaiću (37.) i potom stvara još nekoliko šansi. Hrgović je uzdrmao gredu, a blizu pogotka bili su Bagarić i Vitaić.

Baš kao u polufinalnom susretu protiv GOŠK-a iz Gabele, drugo poluvrijeme bilo je znatno siromašnije uslijed brojnih izmjena.

Treće mjesto na Memorijalu osvojio je Zadar nakon pobjede 2:1 nad GOŠK-om iz Gabele. Za Zadar su zabili Ivančić (38.) i Šimurina (72.), a za GOŠK M. Karačić (79.).

Split - Široki Brijeg 2:2 (2:2), poslije jedanaeseteraca 9:8
(Erceg 11', Vitaić 37'; Ćorić 23', Bloudek 34')

Split: Vuković, Radotić, Galović, Vidić, Hrgović, Glumac, Vitaić, Erceg, Baraban, Pehar, Bagarić. (Još su igrali: Marčić, Pirić, Rašić, Golubar, Tešija, Obilinović, Šindik)

Široki Brijeg: Bilobrk, Jurčević, Bertoša, Džidić, Ješe, Serdarušić, Zlomislić, Ćorić, Wagner, Bloudek, Roskam. (Još su igrali: Marić, Ljubić, Ivanković, Džidić, Bajano, Šilić)