Ostali sportovi

Sedam hrvatskih juniora i juniorki odradilo kvalifikacije

Sportnet • utorak, 10.07.2012.

Prvog dana Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Barceloni u jutarnjim i poslijepodnevnim kvalifikacijama nastupilo je sedam hrvatskih juniora i juniorki.

Ivan Horvat je u kvalifikacijama skoka s motkom ušao u finale s visinom od 5.15 m, sve visine preskočio je u prvom pokušaju te je podijelio prvo mjesto sa Šveđaninom Andreasom Duplantisom i Francuzom Thibaultom Boisseauom. Finale je po rasporedu u četvrtak 12.07. u 18:45 sati.

Ivan je nakon nastupa izjavio: "Bio sam danas malo umoran od puta i uhvatila me glad jer su kvalifikacije dugo trajale. Ovo sam više shvatio kao trening i odradio rutinski - sve iz prvog pokušaja. Sada ću se prvo dobro odmoriti. U finalu očekujem da ću skočiti oko svog najboljeg rezultata i borbu za medalju. Najveći konkurenti su mi domaćin Didac Salas (555 cm) i Slovenac Robert Renner (550 cm)."

U popodnevnim kvalifikacijama u disciplini 400 m Mateo Ružić osvojio je drugo mjesto u svojoj skupini (peto ukupno) s 46.30 sekundi, što je njegov novi osobni rekord te tako direktno prošao u polufinale koje je po rasporedu u srijedu u 20 sati.

U kvalifikacijama na 3000 m sa zaprekama Kristina Božić osvojila je 24. mjesto s rezultatom 10:49:82 što je njezin novi osobni rekord dok je Nikolina Hrelec u istoj disciplini osvojila 34. mjesto s rezultatom 11:35:05, za finale je trebalo trčati 10:28.27.

Petra Gamilec osvojila je 19. mjesto u kvalifikacijama bacanja kugle s hicem od 13.83 m, za finale je trebalo baciti 14.51 m.

U kvalifikacijama bacanja koplja Sara Kolak osvojila je 23. mjesto s hicem od 48.15 m, za finale je trebalo baciti 50.79 m.

Sanda Kočiš je u kvalifikacijama na 800 m osvojila 33. mjesto s rezultatom 2:09.51.