MAXtv Prva liga, 1. kolo, 22.07.2012, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Damir Batinić, Hrvoje Barišić, Dejan Berger (svi Osijek), Marko Matoc (Zaprešić)

Josip Tolić • nedjelja, 22.07.2012.

U utakmici prvog kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima Slaven Belupo upisao je prvi trobod ove sezone svladavši momčad Cibalije rezultatom 3:0. Bila je to borbena utakmica koju su Koprivničani rano uzeli pod svoju kontrolu golom Bubnjića, a u nastavku je pobjedu s još dva pogotka potvrdio Nikola Rak.

Jakov Puljić
46'
3
Petar Mišić
66'
15
Matej Mitrović
75'
Samir Toplak
15
(do 81')
30
(do 89')
Roy Ferenčina

Slaven Belupo nastavlja s besprijekornim izdanjima ove sezone. Nakon razbijanja sjevernoirskog predstavnika Portadowna u drugom pretkolu Europske lige, Farmaceuti su na gostovanju u Vinkovcima u prvom kolu MAXtv Prve lige svladali Cibaliju s uvjerljivih 3:0.

Sve je po zlu za domaćine krenulo u nesretnoj 13. minuti kada je Igor Bubnjić glavom poentirao nakon udarca iz kuta Nikole Raka. Dominaciju Nebeskoplavih početkom nastavka prekinuo je upravo Rak dvama svojim pogocima. U 64. minuti prihvatio je dodavanje Davora Vugrinca i poentirao u praznu mrežu. Rješenje utakmice stiglo je tri minute prije kraja kada je bivši veznjak Lučkog nakon kombinacije Šabana i Batarela glavom postigao svoj peti pogodak ove sezone i Slavenu osigurao vrh ljestvice.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, gosti su naznačili da će ovo biti njihov dan. Igrala se 13. minuta kada je Nikola Rak izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a na prvoj vratnici stoper Igor Bubnjić pronašao bliži kut vrata Mladena Matkovića. Pokušali su izabranici Samira Toplaka do kraja prvog poluvremena vratiti stvari na početak, poglavito Tomislav Pavličić koji je dvaput prijetio iz velike udaljenosti.

Nakon što je Rak propustio udvostručiti vodstvo Farmaceuta poslije Vugrinčeva dodavanja u 22. minuti, Pavličić je uputio udarac s 20-ak metara po sredini, no Silvio Rodić najavio je svoj veliki dan i sačuvao mrežu nedirnutom. Minutu prije kraja vinkovački veznjak još je bolje odapeo - ovaj put iz slobodnog udarca iskosa - no koprivnička 12-ica izvadila je "svijeću" ispod same grede i na odmor je Cibalia otišla uz minimalan zaostatak.

Na početku nastavka zamijenio je Toplak Leopolda Novaka Jakovom Puljićem pokušavši poboljšati ubojitost u vrhu napada, no put do mreže Nebeskoplavi nisu nalazili. Prvih 15-ak minuta drugog poluvremena 700-tinjak gledatelja na kišnom Stadionu HNK Cibalia gledalo je uspavanku koju je prekinuo Frane Vitaić udarcem iz daljine koji je uz manje poteškoće Rodić savladao. Domaćin je izgledao kadar izjednačiti, no nepažnja u zadnjem redu obrane koštala ih je drugog pogotka u vlastitoj mreži.

U 64. minuti Davor Vugrinec povukao je loptu na sredini terena, sjurio se prema šesnaestercu Vinkovčana i poslao sjajnu dubinsku loptu između stoperskog dvojca domaćih na koju je natrčao Rak, zaobišao vratara Matkovića i smireno postigao svoj prvi pogodak na utakmici.

Utakmicu su nakon toga isprekidale brojne zamjene i žuti kartoni, domaći igrači nisu imali mogućnosti, a ni volje učiniti završnicu zanimljivom, a na samom kraju primili su još jedan pogodak od izuzetno raspoloženih Farmaceuta. Martin Šaban, koji je u igru ušao 20 minuta prije kraja, odigrao je na lijevoj strani kaznenog prostora dupli pas s Antom Batarelom, potom uputio centaršut prema drugoj vratnici gdje se samo naklonio Nikola Rak i postigao svoj drugi, a Slavenov treći gol na utakmici i definitivno potvrio upravi koprivničkog sastava kako je njegovo dovođenje bio pravi potez. Bivši igrač Lučkog u dvije je utakmice uknjižio pet pogodaka i dodao jednu asistenciju.

A Slavenu osigurao vrh prvoligaške ljestvice.

• Obrisan korisnik23.07.2012. u 18:53
    Samo da Rodić bude dobar protiv athletica i sve je moguće...Koliko san vidi iz isječaka ima je 2-3 sretne intervencije ovu utakmicu,,
  • Obrisan korisnik23.07.2012. u 13:23
    dajte nam taj Athletic :D
  • Obrisan korisnik23.07.2012. u 10:13
    bravo za slaven! definitivno će ove sezone liga biti izjednačenija...dinamo je slabiji nego lani, a istra, slaven, split, rijeka su jači nego lani!
  • Obrisan korisnik22.07.2012. u 23:12
    Moram priznati... jako lijep i možda povijesni trenutak za Slaven... valja pogledati na tablicu da bi saznali zašto. Otkad je u prvoligaškom društvu, prvi put je na prvom mjestu, pa bez obzira što je odigrano tek prvo kolo. Daj Bože da se ovaj san što duže sanja... čestitke Slavenu na ovoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.07.2012. u 22:59
    ovaj rak je stvarno odličan...gledam utakmicu i ne vjerujem..lik ne prestaje trčat..svaka čast !!