Ante Zovko • utorak, 24.07.2012.

Barcelona je bez nekoliko važnih karika u Hamburgu odigrala prvu utakmicu i upisala prvu pobjedu nakon odlaska Josepa Guardiole s trenerske pozicije.

U svojoj prvoj utakmici na mjestu glavnog trenera Tito Vilanova ostvario je pobjedu 2:1 u prijateljskoj utakmici s HSV-om na Imtech Areni, bez ozlijeđenog Lionela Messija i igrača koji su nastupili na Europskom prvenstvu.

Dani Alves zakucao je u gornji kut njemačkih vrata za vodstvo gostiju već u petoj minuti, ali katalonska momčad nije uspjela zadržati vodstvo do poluvremena.

Na proslavi 125. rođendana kluba iz Hamburga, Tolgay Arslan sredinom prvog poluvremena uposlio je Marcusa Berga čiji udarac trese prečku. Tolgay je ispratio akciju i zabio za izjednačenje.

Rene Adler drugi je put kapitulirao nakon udarca Ibrahima Afellaya koji je uspio obraniti, ali ne i Deulofeuov.

Vilanova je napravio devet izmjena na poluvremenu, a Thorsten Fink sedam, među kojima je bio i hrvatski reprezentativac Ivo Iličević.

Barcelona se u sljedećoj pripremnoj utakmici susreće s Raja Club Athleticom u subotu, 28. srpnja.

Prijateljska utakmica:
HSV - Barcelona 1:2 (1:1)

• Obrisan korisnik26.07.2012. u 14:32
    Barcelona praktički s Barcom B pobjedila jedan HSV, sve to govori o La Masiji kakve igrače ona proizvodi
  • Obrisan korisnik25.07.2012. u 00:09
    bracelona bez messija, xavija i inieste. to je momčad poput nurnberga. zar hsv nije ništa naučio na primjeru hajduka od lani