Ante Zovko • četvrtak, 26.07.2012.

Chelsea je doživio neugodan poraz u SAD-u. U posljednjim trenucima susreta u Philadelphiji europskog prvaka šokirala je momčad zvijezda Major League Soccera.

Eddie Johnson pogodio je za pobjedu 3:2 u 91. minuti. Za američku momčad zabili su i Chris Wondolowski i Chris Pontius, dok su John Terry i Frank Lampard bili strijelci za Chelsea.

Zvijezde MLS-a pogađale su dvaput u posljednjih 20 minuta. David Beckham i Dwayne De Rosario namjestili su drugi gol, a Johnson je u sudačkoj nadoknadi iskoristio odbijanje lopte o nogu Davida Luiza i svladao vratara Rossa Turnbulla.

Druga je to pobjeda zvijezda američke lige nad Chelseajem tijekom ljetnih priprema. 2006. godine momčad Josea Mourinha izgubila je 1:0.

Manchester United prošle godine u sličnoj je utakmici pobijedio 4:0, a 2010. 5:2. MLS momčad 2009. je izgubila na jedanaesterce od Evertona.

Bila je ovo jedna od četiri pripremne utakmice europskih prvaka u SAD-u. Na stadionu New York Yankeesa odigrali su 1:1 s PSG-om, a 28. srpnja ogledat će se s Milanom u Miamiju.