MAXtv Prva liga, 2. kolo, 28.07.2012, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Goran Dević (Koprivnica), Danijel Trampus (OS)

Na krilima novih igrača Modri slomili Cibaliju i nastavili s pobjedama

S Maksimira:Josip Tolić • subota, 28.07.2012.

U utakmici drugog kola MAXtv Prve lige u Maksimiru Dinamo je s 2:1 slavio nad Cibalijom. Vinkovčani su Modrima pružili dobar otpor, no domaćin je golom Jerka Leke i Duje Čopa u svakom od poluvremena uspio doći do prvog troboda u novoj sezoni domaćeg prvenstva. Gol Mladena Bartolovića pokazao se tek kao utješan.

Petar Mišić
54'
18
Drago Ćorić
69'

Leopold Novak
83'
Miroslav Bojko

Dinamo je uspio povezati dvije pobjede u novoj sezoni. Nakon slavlja nad Ludogorecom, u Maksimiru je pala i vinkovačka Cibalia s privremenim trenerom Miroslavom Bojkom. Odlučila su dva bljeska novih igrača u modroj momčadi. U prvom poluvremenu Jerko Leko izborio je kazneni udarac kojeg je sam i realizirao, a na povećanje prednosti čekalo se do sredine drugog poluvremena.

Nedugo nakon što je ušao u igru, Duje Čop iskoristio je odličnu povratnu loptu Šime Vrsaljka i zabio svoj prvi gol otkad je u Zagrebu. Dramatičnost je u utakmicu vratio Mladen Bartolović poslije dodavanja Mitrovića, no borbeni gosti ipak nisu uspjeli izvući nešto više od časnog poraza.

Otriježnjen nakon dramatičnog raspleta utakmice protiv Ludogoreca, strateg Modrih Ante Čačić na travnjak maksimirskog stadiona postavio je četvoricu novih igrača koji nisu igrali ogled Lige prvaka. Nakon ozljeda u obranu su se vratili Josip Šimunić i Josip Pivarić, a u veznom su redu zaigrali Jerko Leko, kojemu je ovo prvi nastup u sezoni iako je mogao igrati protiv Intera te Nikola Pokrivač. Kapetan Badelj, dijelom zbog dogovora s HSV-om, a i zbog ozljede, večeras nije nastupio.

Tišina na Sjeveru

Neobično je tiho na tribinama bilo u prvom poluvremenu utakmice. Bad Blue Boysi ovaj su se put odlučili nenavijanjem boriti protiv izvršnog predsjednika Zdravka Mamića, negodujući pritom na dosuđeni jedanaesterac za Modre koji je, mora se priznati, bio ispravno pokazan. Drugih 45 minuta proteklo je, kako to inače biva, u "standardnom" repertoaru pjesama protiv "alfe i omege" Dinama, a ponovno su se mogle čuti i pjesme podrške zagrebačkom klubu.

Krenuli su Zagrepčani u uvodnim minutama po pogodak koji bi ih rasteretio i olakšao nastavak utakmice, a blizu njemu bili su već u osmoj minuti dvoboja. Heroj od srijede Ante Rukavina namjestio se na udarac na 20-ak metara po sredini i tražio desnu stranu Matkovićevih vrata, no pronašao je - vratnicu. Pod vođenjem privremenog trenera Miroslava Bojka, Vinkovčani su odgovorili četiri minute potom nakon greške Domagoja Vide, kada je svoj šut okušao Ivan Koledić, no nije pogodio okvir.

Redale su se šanse pred vratima Cibalije, ovom prigodom u crvenim dresovima. U 25. minuti pritisak je urodio dvjema dobrim prilikama. Pokrivač je potegao dijagonalu izvan kaznenog prostora koja je od bloka završila u korneru, a nakon njega Šimunić iz blizine dvaput tuče, no obrana gostiju nije dopustila pogodak.

Sve do 32. minute.

Jerko Leko dobio je dobru loptu na desnom boku, sjurio se prema šesnaestercu gdje ga ruši kapetan Cibalije Mario Lučić i sudac Zlatko Šimčić nije imao drugog izbora nego pokazati na bijelu točku. Modra "sedmica" sama je izvela najstrožu kaznu i dovela Modre u vodstvo.

Modri su rasterećeno odigrali kraj prvog poluvremena, a napadački dvojac Beqiraj-Rukavina mogao je upisati svoje prve pogotke u novom prvenstvu, no nije uspio. Šibenčanin je nakon krasne akcije Beqiraja i Sammira na pet metara glavom promašio gol u 34. minuti, a pet minuta poslije Sammir je ponovno bio asistent, ovaj put petom za Crnogorca koji nije uspio namjestiti nišanske sprave i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću za domaćina.

Početak drugog poluvremena protekao je u boljoj igri Dinama. Sammir je u 58. minuti nakon udarca iz kuta neuspješno ciljao drugi kut Matkovićeva gola, a nekoliko trenutaka poslije Čačić vuče potez koji će Dinamu donijeti udvostručenje vodstva. Duje Čop zamijenio je Beqiraja i nešto manje od 180 sekundi poslije postigao svoj prvi gol u modrom dresu. Bila je to dalmatinska kombinacija; Zadranin Šime Vrsaljko s lijeve strane šesnaesterca dao je povratnu loptu Splićaninu Čopu koji bez odgode zabija drugi pogodak Vinkovčanima.

Ubrzo nakon toga Jakov Puljić nagovijestio je bolji period igre gostiju udarcem koji je prohujao pokraj desne Kelavine vratnice, a gosti su smanjili zaostatak točno na sredini drugog poluvremena. Matej Mitrović lijepom je loptom na lijevoj strani šesnaesterca pronašao iskusnog napadača Mladena Bartolovića koji, tražeći suprotan kut vrata, pogađa Vrsaljka u bloku. Lopta vara Dinamova čuvara mreže i gostima daje nadu koja se mogla potpuno kapitalizirati već u sljedećoj minuti. Crveni su ponovno došli u šesnaesterac Modrih, akcija je odigrana za Bartolovića koji je mogao postati heroj gostiju, no domaća obrana stigla je blokirati njegov prizeman šut sa sedam-osam metara.

Trener Cibalije Miroslav Bojko izvadio je potom strijelca jedinog pogotka i pokušao s Dragom Ćorićem, no ozbiljnijih prilika za Vinkovčane više nije bilo. Tek je igrač s klupe Petar Mišić 11 minuta prije kraja "zakuhao" situaciju u modrom šesnaestercu kada je pobjegao Vrsaljku, domaći igrač ga ruši duelom tijelom o tijelo, ali Šimčić je ovaj put ostao nijem. U sudačkoj nadoknadi bilo je još malo gužve pred Kelavom, na sreću domaćih - bez konkretnog rezultata.

U međuvremenu, Ante Rukavina mogao se ponovno upisati u rubriku strijelaca zagrebačkog sastava kada ga je proigrao Čop, ali domaći broj 55 tukao je pokraj lijeve vratnice. Zamjena Arijan Ademi blizu pogotka bio je četiri minute prije kraja, no iz teškog kuta ipak nije upisao povratnički pogodak za domaćina koji je teško, ali ipak zasluženo, došao do svoje prve pobjede u ovoj sezoni.

• Obrisan korisnik29.07.2012. u 17:40
    Navijanje za svoj klub je slavlje kad Ludogorec zabije gol ili okretanje leđa kad Dinamo zabije gol?  I ko su jednokunaši? Koliko si ti platio kartu za sjever?
  • Obrisan korisnik29.07.2012. u 17:25
    smijesno je uopce raspravljat o tim likovima i nazivat ih navijacima kad cijelo vrijeme navijaju za protivnike - oni su protivnicima 12 igrac - to su jovanovicevi skojevci, klinci sa zadatkom ( ne svi, oni glavni vode pricu, ostali samo slijede psihologiju mase - ali svima je zajednicka mrznja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2012. u 11:32
    glupa mi je rasprava o kartama za kunu... platio sam kunu (10) za malmo, helsinki, ludogorec, neftchi... platio sam 500 za real, 250 za lyon, ajax, arsenal, auxerre, villareal... plačam 20-30-50 za hnl... platio sam i puno više za neka gostovanja i nije mi previše bitna cijena... [više na forumu]
  • Mithrandir29.07.2012. u 11:12
    Kakvo je ovo opet smanjivanje broja gledatelja po utakmicama. Prvo na kantridi RI-ZD izvještaj manje gledatelja nego ih je bilo, sada u maksimiru. Kakva je to promidžba HNLa? Kakvih 3 000, jučer je bilo "iznenađujuće" oko 6 000. Više od 3 000 je bilo samo na zapadu.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik29.07.2012. u 08:31
    velike ljubavi prema klubu kada te 'ŠAKA MANIJAKA' POTJERA SA TRIBINA..............................ccccccccccccc ili uvijek tražiš razlog da ne ideš na stadion ?................................ pa nije ti puni 1 kunu za ulaznicu platit? evo, ja tvojih 60 utakmica dajem za jednu... [više na forumu]