Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 01.08.2012, 19:00 h, Stadion Šerifa, Tiraspol
Suci: Lee Probert, Stuart Burt, Charles Breakspear, John Moss (svi Engleska)
Šerif Tiraspol
0:1(0:1) Dinamo
Fatos Beqiraj 14'
Dinamo

Uz slabu igru, ali odličan rezultat Dinamo odnio pobjedu iz Tiraspola

Josip Tolić • srijeda, 01.08.2012.

U prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka u Tiraspolu nogometaši Dinama upisali su minimalnu pobjedu protiv Šerifa rezultatom 1:0. Bila je to utakmica u kojoj hrvatski prvak nije pokazao raskoš u igri i posebno dobre obrambene kretnje, no na kraju može biti zadovoljan pogotkom u gostima pred uzvrat u Zagrebu.

Wilfried Balima
58'
73
Stanislav Ivanov
70'
77
Anatolii Cheptine
80'
Ante Čačić

Dinamo je izvukao pobjedu u Tiraspolu. Tako bi se najkraće mogla sažeti prva utakmica trećeg pretkola Lige prvaka u Tiraspolu između Šerifa i hrvatskog prvaka. Iako igrom nije impresionirao, sastav Ante Čačića došao je do važnog pogotka u gostima zahvaljujući akciji Badelj - Beqiraj već u 14. minuti utakmice.

Imali su Modri dobru priliku već u prvom dijelu udvostručiti vodstvo preko strijelca Beqiraja, no ukupno 14 pokušaja domaćina naspram šest Dinamovih dovoljno govori na kakvim je mukama bio zagrebački sastav, posebice sredinom drugog poluvremena. Ipak, nepreciznost žutih i faze držanja lopte pridonijele su očuvanju vrijedne prednosti maksimirskog sastava pred uzvrat u Zagrebu idući tjedan.

S Nikolom Pokrivačem uz kapetana Badelja te Jerka Leku kao ofenzivnog veznog, Dinamo je krenuo po pozitivan rezultat protiv moldavskog prvaka. Početne minute naznačile su da će to biti utakmica bogata prilikama, činilo se i golovima, ali pao je samo jedan.

Bilo je to već u 14. minuti ogleda. Milan Badelj riješio se čuvara na sredini terena i povukao loptu prema kaznenom prostoru domaćih, uz savršen tajming asistirao Fatosu Beqiraju koji u petom nastupu ove sezone uspijeva postići svoj prvi pogodak smirenom egzekucijom.

Neposredno nakon pogotka Ante Rukavina glavom je pokušao povisiti prednost nakon ubačaja Leke s boka, ali nije uspio pogoditi okvir. Dinamo se potom "ispuhao", a inicijativu prepustio borbenim domaćinima. Već sredinom prvog dijela Marko Stanojević zamalo je izjednačio nakon centaršuta Georgijeva, a najbolja prilika u prvih 45 minuta stigla je u 26. minuti. Slovenac Tadej Apatič odigrao je dupli pas sa Srbinom Pešićem koji ga je krasno proigrao petom, ali nije bilo pogotka.

Držali su domaćini posjed i inicijativu sve do kraja prvog poluvremena, a nepreciznost u napadu mogla im se osvetiti pred odlazak na odmor. Sammir je proigrao Beqiraja u čistoj situaciji u kaznenom prostoru, Crnogorac je, međutim, krenuo petljati i propustio dokrajčiti Moldavce već u prvom dijelu. Nastavak je, stoga, ponudio sličnu priču: Šerif drži inicijativu, Dinamo pokušava parirati iz kontre i perioda dužeg držanja lopte u posjedu.

Iz jednog od čak sedam udaraca iz kuta na utakmici (Šerif ih je imao deset) Modri su priprijetili početkom nastavka kada je Leko tukao glavom, a Rukavina zakasnio iz blizine pospremiti loptu u gol. Marko Stanojević sredinom drugog dijela bio je istaknuti čovjek u napadu prvaka Moldavije; u osam minuta tri je puta bio blizu okvira gola, ali ispostavilo se da Ivan Kelava nije trebao intervenirati.

Aktivne su obje momčadi bile u završnoj četvrtini susreta nakon obavljenih izmjena, a za poravnanje rezultata Šerif je imao 14 minuta prije kraja. Akcija je uslijedila nakon brzog izvođenja prekršaja na sredini terena; Pešić je dobio loptu na desnu stranu i na desetak metara tražio Stojanova koji puca glavom u naletu, ali Moldavcima lopta nikako nije htjela u okvir. Od 12 udaraca prema vratima samo je jedan natjerao Kelavu na intervenciju.

Sama završnica utakmice protekla je relativno mirno za hrvatskog prvaka; u igru su ušli Calello, Čop i Alispahić, no nisu donijeli značajniju aktivnost u napadačkim akcijama Zagrepčana. Na kraju se može ustvrditi da Dinamo može biti vrlo zadovoljan rezultatom i pogotkom u gostima, no živjeti "na nož" u uzvratu, uz ovakvu igru, bit će vrlo opasno.

• matbaric02.08.2012. u 14:41
    Opet slaba igra, pa vi niste normalni. Serif je progirao tek kad je Dinamo malo stao, a sad da nije bila atraktivna tekma to je druga prica, pobjeda se pise i dovidenja
    matbaric
  • Mithrandir02.08.2012. u 11:48
    Da, ovo je točno. Da, čovjek je sve rekao................................Inače, dinamo je dobro odigrao i imao utakmicu pod kontrolom, to je činjenica. Protivnik je imao jednu i pol šansu cijelu utakmicu. Sve ostalo su bili udarci sa 18-25m bezopasni svi od reda pored gola i po nekoliko... [više na forumu]
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik02.08.2012. u 09:16
    Toliko o najavi Čačića kada je preuzeo momčad da će Dinamo igrati na puno golova. Protiv momčadi Sheriffa koja je objektivno barem 30% slabija od Dinama uz solidnu igru u prvom poluvremenu oni odigraju slabo drugo uz jedva koji pokušaj da se zabije drugi gol. Nakon prvog gola igra se svela... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.08.2012. u 07:24
    Jedino dobro jest činjenica što je Dinamo u prilici ispravljat greške uz pozitivan rezultat. Meni se čini da trener Dinama baš i nema neku viziju kako bi trebala izgledat igra Dinama. Moja najveća zamjerka treneru jest činjenica da nakon izgubljene lopte u napadu protivnik u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.08.2012. u 03:07
    Navijam za Hajduk,al pogledan redovito utakmice Dinama jer san uvik za naše kad igraju u Europi,tako da ovaj komentar neće biti nikakva provokacija. Usudia bi se reći da je ovo najgori trener Dinama otkako ja pratin nogomet,čovik ima jako loše izmjene, uvođenje mladih i ne dovoljno... [više na forumu]