Borussia (D) bolja od HSV-a, Bayern ispao na jedanaesterce uz preciznog Mandžukića

Borna Rupnik • subota, 04.08.2012.

U finalu njemačkog Liga total! Cupa zaigrat će Borussia iz Dortmunda i Werder iz Bremena, koji su u polufinalima izbacili HSV i Bayern...

Njemačka klupska nogometna sezona otvorena je polufinalnim utakmicama Liga total! Cupa, u kojima su kroz dva puta po 30 minuta snage odmjerili aktualni prvak i osvajač Kupa, Borussia iz Dortmunda, protiv domaćeg HSV-a, te Bayern iz Münchena i Werder iz Bremena.

Prvo je polufinale pripalo Kloppovim žuto-crnim trupama, a strijelac jedinog, odlučujućeg pogotka bio je Blaszczykowski u 42. minuti, na dodavanje svog sunarodnjaka Piszczeka.

Priliku u udarnoj postavi Borussije dobio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, umjesto kojega je poslije pogotka u igru ušao Kevin Grosskreutz.

Drugo je polufinale bilo bogatije pogocima, a presudilo ga je bolje izvođenje jedanaesteraca. Poveo je Werder u 12. minuti, pogotkom prošlosezonskog napadača Bayerna Nilsa Petersena, a poravnao je novopridošli Shaqiri odmjerenim udarcem nakon 27 minuta igre.

Novu prednost momčadi iz Bremena donosi Füllkrug, koji je pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu, a 2:2, također nakon odbijene lopte, postavlja Kroos pri samom kraju utakmice.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 42. minuti umjesto Marija Gomeza i bio prvi na redu za udarce s bijele točke. Svoj je pokušaj realizirao, kao i Kroos, ali je Riberyju i Schweinsteigeru obranio vratar Mielitz. Kako su Ekici, Fritz, Schmitz i De Bruyne bili precizni, Werder je prošao u finale.

Utakmica za treće mjesto, kao i finale, igraju se u nedjelju.