Prvi prvenstveni poraz Bilićevog Lokomotiva, Dujmović pobijedio Pletikosu

Borna Rupnik • nedjelja, 05.08.2012.

Slaven Bilić, bivši hrvatski izbornik, u trećem je kolu ruskog prvenstva po prvi puta morao priznati poraz...

Nakon dvije uvodne pobjede, moskovski Lokomotiv na čijoj klupi sjedi Slaven Bilić, po prvi je puta ostao praznih ruku u novom izdanju ruskog prvenstva.

Na gostovanju kod Krasnodara, međutim, Bilićevi su nogometaši poveli, a strijelac je bio Caicedo u 16. minuti. Preokret je uslijedio u nastavku.

Samo dvije minute nakon što je lopta krenula s centra, ruski reprezentativni napadač Roman Pavljučenko postigao je autogol, a u 56. minuti udarac s 11 metara u vodstvo Krasnodara pretvara Joaozinho.

Konačnih 3:1 u 80. minuti postavio je Movsisjan. Vedran Ćorluka odigrao je u obrani Lokomotiva svih 90 minuta.

Uz dva pogotka Semaka, vrlo je vrijednu pobjedu na gostovanju kod CSKA Moskve ubilježio Zenit iz St. Peterburga. Bilo je 3:1, čime je Zenit zadržao maksimalni učinak.

Od prve su do zadnje minute na terenu bili i Tomislav Dujmović i Stipe Pletikosa, u pobjedi Mordavije nad Rostovom 3:0.