Ante Zovko • četvrtak, 09.08.2012.

Španjolski velikani Real Madrid i Barcelona, zaigravši s najjačim postavama, imali su dosta razloga za zadovoljstvo nakon posljednjih pripremnih utakmica.

Momčad Josea Mourinha pregazila je Milan s 5:1 na Yankee Stadiumu. Bivši veznjak Rossonera Kaka, s kojima je povezivan proteklih mjeseci, triput je asistirao.

Angel di Maria volejom s nekih 25 metara zabio je za vodstvo aktualnog španjolskog prvaka u 24. minuti, da bi Robinho zabio jedini pogodak Milana devet minuta kasnije.

Cristiano Ronaldo završio je dvije atraktivne akcije u 49. i 66., a Sergio Ramos glavom je postavio 4:1 nakon Kakina kornera. Brazilac je posljednju asistenciju upisao za Josea Callejona u 89. minuti.

Mourinho je nakon susreta komentirao što se može očekivati od sljedećeg izdanja Primere: "Mislim da prvak neće postići 120 golova. Mislim da će te brojke dugo ostati u povijesti. Smatram da mi to nismo u stanju ostvariti, kao ni Barcelona. Liga je jako, jako snažna. Prekrasna, jer su momčadi tehnički potkovane i to je razlog zašto sam u Španjolskoj, jer želim biti u najboljoj ligi."

Barcelona i Manchester United zadržali su se u Europi. U Göteborgu su odigrali utakmicu bez pogodaka u kojoj je Wayne Rooney promašio jedanesterac u prvom dijelu.

Jedanaesterci su morali i odlučiti pobjednika dvoboja za koji su ulaznice planule za 45 minuta. Nanijev pokušaj odbio se o prečku, Xavi je bio hladnokrvan u realizaciji, a onda je i Ashley Young promašio podsjetivši navijače Engleske na Europsko prvenstvo i poraz od Italije. Gerard Pique poslao je pobjednički udarac u gol.

• Obrisan korisnik09.08.2012. u 19:01
    AC Milan će ove godine u Serie A bit rasulo od momčadi predviđam im plasman do 10 mjesta.
  • Obrisan korisnik09.08.2012. u 15:20
    Kaka tri put asistira u jednoj tekmi, Modrić u 40 6 puta i onda bi on išo mjenajat Kaku u Realu, dajte komedija...
  • Obrisan korisnik09.08.2012. u 13:27