Ostali sportovi

Australke namučile Dream Team, u drugom poluvremenu Amerikanke ipak do slavlja

Ivana Jurica • četvrtak, 09.08.2012.

Pobjednički niz Amerikanki, braniteljica naslova olimpijskih pobjednica iz Pekinga, nastavio se i u polufinalnom susretu turnira u Londonu. Slavile su Amerikanke u susretu protiv Australki sa 86:73, u utakmici u kojoj su plasman u finale osigurale u drugom poluvremenu. Australke su pružile najveći otpor od svih dosadašnjih protivnica u Londonu, no, niti to nije bilo dovoljno da se plasiraju u finale.

Australija – SAD 73:86 (22:20, 25:23, 12:22, 14:21)

Australija: O'Hea 10, Richards 5, Screen, Bishop, Batkovic 6, Macleod, Harrower 12, Hodges, Snell 2, Jarry 5, Cambage 19, Jackson 14.Izbornik: Carrie Graf.

SAD: Whalen 6, Augustus 8, Bird 13, Moore 9, McCoughtry 4, Jones, Catchings 7, Cash, Taurasi 14, Fowles 4, Charles 14, Parker 7. Izbornik: Geno Auriemma.

Amerikanke susret otvaraju vodstvom od 4:0, pa i 6:2. Australke hvataju priključak i u osmoj minuti košem Batkovic prvi put dolaze do vodstva – 16:14. Do kraja četvrtine igralo se uglavnom koš za koš, pa je na kraju prve četvrtine minimalna prednost bila na strani Australki – 22:20.

Sredinom druge četvrtine Australija je došla i do najveće prednosti – 39:32. A najveće zasluge za njihovo vodstvo imala je Cambage koja je već u prvih 20 minuta igre bila na 19 postignutih koševa. Tricom Moore i s dva pogođena slobodna bacanja Taurasi, Amerikanke su došle na minus četiri uoči nastavka utakmice (47:43).

U četiri minute treće četvrtine Australke postižu samo jedan koš, na drugoj strani Amerikanke osam čime prednost ponovno vraćaju na svoju stranu – 51:50. Zakratko su Australke ponovno povele kod 56:50, no, Whalen i Charles bile su precizne na suprotnoj strani za 65:59 uoči deset posljednjih minuta igre.

U prvom poluvremenu Amerikanke nisu imale rješenja za Cambage, no, u drugom poluvremenu potpuno drugačija slika, jer Australka se više uopće nije upisivala u strijelce. Sredinom četvrte četvrtine Dream-team dolazi do najveće prednosti (72:62), što Australke do kraja utakmice nisu uspjele stići. Štoviše, prednost je još nešto narasla, do konačnih 86:73.

Kod Amerikanki s po 14 koševa najefikasnije su bile Taurasi i Charles, dok je 13 koševa postigla Bird. Uz Cambage koja je postigla 19, najviše kod Australki zabile su još Jackson (14) i Harrower (12).

Amerikanke će tako u borbu za zlato, a Australke za broncu. Tko će im biti protivnice doznat će nakon drugog polufinala u kojem se sastaju Rusija i Francuska.