1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 10.08.2012, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 600
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Goran Perica (Šibenik), Ivica Radošević (Gospić)

Igor Šestak • petak, 10.08.2012.

Nogometaši Osijeka stigli su do druge ovosezonske pobjede, a osječki vratar Vargić sačuvao je svoju mrežu i četvrti put zaredom. Iako su u većem dijelu gostovanja kod Intera bili u podređenom položaju, Osječani su znalački iskoristili svoje šanse i slavili s visokih 3:0, osvojili nova tri boda i barem do sutra preuzeli vrh prvenstvene ljestvice. Nogometaši Intera tako su i drugi put zaredom poraženi na domaćem travnjaku.

Bernard Gulić
46'
9
Matija Matko
70'
10
Ivan Blažević
81'
Stanko Mršić

Borimir Perković je na teren poslao očekivanu postavu u sustavu 4-3-3, s Tomislavom Jurićem u vrhu napada po prvi put od prve minute, dok su mu društvo u napadu pravili Oršić i Budimir. U prvih 11 se ipak nije našao ozlijeđeni Gulić, a njegovo je mjesto popunio Herceg. Osijek je zaigrao u sustavu igre 4-4-2, bez kartoniranih Leškovića i Smoje te ozlijeđenog Šorše. U napadu su zaigrali Zulim i Perošević, dok je Miličević ostao izvan prve postave.

U početnoj fazi utakmice terensku su inicijativu imali domaćini iz Zaprešića. Perkovićevi igrači su krenuli dosta ofenzivno, a često su se napadu priključivali braniči Plazanić i Čeliković. Osijek se uglavnom branio, ali se na prva veća uzbuđenja moralo čekati do 12. minute. Čeliković je dobro ubacio s lijeve strane, a dobru situaciju nije uspio iskoristiti Mlinar. Njegov udarac glavom završio je u rukama osječkog vratara Vargića.

Već u 14. minuti utakmice Stanko Mršić je morao napraviti prvu izmjenu. Ozljedu je osjetio Pušić pa je umjesto njega ušao Mišić. Ta promjena nije donijela veće promjene u odnos snaga na terenu. Inter je nastavio svoju dominirati posjedom lopte, ali nije pronalazio put kroz gustu osječku obranu, koja u prva tri kola nije primila nijedan gol.

Opasnu situaciju pred golom Intera kreirao je Aleksić u 27. minuti dobrim prodorom po lijevoj strani, ali na njegov prizemni centaršut nitko nije reagirao pa je Osijek dobio samo korner. Inter je uzvratio iz slobodnog udarca tri minute kasnije, ali je dobar udarac Mlinara otišao malo pored desne vratnice Vargićevog gola.

Najbolju priliku prvog dijela propustio je realizirati Jurić u 38. minuti. Budimir je ubacio s lijeve strane, napadač Intera je sa samo nekoliko metara od gola pucao glavom, ali je Vargić uspio obraniti nogom. U samoj završnici poluvremena Perošević je zaprijetio Santiniju, ali je vratar Intera bio spreman na taj udarac.

Na početku drugog poluvremena Perković je umjesto Batura uveo Gulića, a nakon samo četiri minute igre gosti su poveli. Nakon dobre akcije po lijevoj strani napada Aleksić je u sredini kaznenog prostora pronašao Peroševića koji je prizemnim udarcem svladao Santinija.

Div iz predgrađa je odgovorio nakon samo dvije minute novom velikom prilikom, ali se Jurić nije najbolje snašao u petercu Osijeka pa je Vargić uspio zaustaviti njegov pokušaj. Inter je tada uložio dodatni napor kako bi došao do izjednačenja, ali je time ostavio veliki prostor Osijeku za kontranapade. Nakon jednog je dobru priliku imao Kvržić, ali je pucao preko gola.

Na ulasku u posljednjih 20 minuta Perković je krenuo na sve ili ništa. Umjesto braniča Plazanića je uveo još jednog napadača, Matiju Matka. No, taj se potez u konačnici pokazao lošim. Interova se igra u posljednjih desetak minuta u potpuno raspala, što je Osijek kaznio s nova dva pogotka u Santinijevoj mreži.

Mišić je opasno zaprijetio u 77. minuti udarcem iznad gola, a pet minuta kasnije je uspio zatresti mrežu Santinija. Bila je to vrlo dvojbena odluka suca Vučkova jer je Mišić oduzeo loptu Interovom braniču visoko podignutom nogom, ali se sudac utakmice nije oglasio. Mišić je snažnim i preciznim udarcem svladao Santinija.

Samo tri minute kasnije Santini je i treći put morao po loptu u mrežu. Perošević je odlično izbjegao zaleđe, ušao iza leđa Interove obrane, ušetao se u kazneni prostor s lijeve strane i udarcem vanjskim dijelom kopačke svladao Interovog vratara. Inter u završnici nije uspio doći ni do počasnog pogotka pa je Vargićeva mreža i četvrtu utakmicu zaredom ostala netaknuta.