Bilićev Lokomotiv prokockao dva vodstva i kazneni udarac u nadoknadi

Borna Rupnik • subota, 11.08.2012.

Moskovski Lokomotiv, klub bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića, u četvrtom je kolu ruskog prvenstva ponovno ostao bez pobjede...

Nakon što je u prva dva kola ruske lige Lokomotiv upisao maksimalnih šest bodova, momčad Slavena Bilića prošlog je tjedna poražena kod Krasnodara, a u subotu je u sklopu četvrtog kola ugostila sastav Alanije iz Vladikavkaza.

Roman Pavljučenko, ruski reprezentativni napadač o kojemu je Bilić govorio prije dvoboja, postigao je vodeći pogodak za Lokomotiv već u trećoj minuti, no Grigorijev je ekspresno izjednačio rezultat.

Drugo vodstvo na susretu Lokomotivu je osigurao Maicon u 33. minuti, na Pavljučenkovu asistenciju, ali ni ta prednost nije dugo potrajala. Samo četiri minute poslije Priskin je postavio, pokazat će se, konačnih 2:2.

Gosti su završnih desetak minuta odigrali s igračem manje, zbog isključenja Dudijeva, a u sudačkoj je nadoknadi Glušakov dobio priliku s bijele točke, nakon što je Grigorijev igrao rukom. No, vratar Homič i okvir gola spasili su Alaniju.

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu, kao i vratar Dario Krešić, kojemu je to bio debitantski nastup za Lokomotiv.

Zenit je s visokih 5:0 nadjačao Spartak iz Moskve, uz dva pogotka Širokova, a Terek Grozni pobijedio je Novgorod 2:0, uz dva pogotka Lebedenka.