1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2012, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 700
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Saša Fegeš (Nedelišće), Dejan Berger (Osijek)

Borna Rupnik • subota, 11.08.2012.

Iako su se u Vinkovcima nadali da će svoj teren učiniti što teže osvojivim, Istra 1961 uspjela je u subotu navečer odnijeti sva tri boda...

Ivan Koledić
46'
19
Leopold Novak
56'
2
Josip Gegić
66'
Željko Kopić
2
(do 46')
9
(do 64')
Igor Pamić

Nakon dva uzastopna poraza, od Slaven Belupa i Dinama, nogometaši Istre 1961 ubilježili su svoju prvu pobjedu u novom izdanju hrvatskog prvenstva.

Cibalia je pod vodstvom novog trenera Željka Kopića u svoju drugu uzastopnu domaću utakmicu krenula s istim ciljem, no tek je dva udarca u prvom poluvremenu uputio Frane Vitaić, pri čemu Andrej Prskalo nije imao većih problema.

Puljani su pak bili opasni u drugom dijelu prvog poluvremena, kada su prijetili Krešimir Prgomet i Ahmad Sharbini. U 30. minuti, udarac Prgometa zaustavili su vratar Mladen Matković i okvir gola, a Sandi Križman nije uspio odbijenu loptu poslati u mrežu.

Odlučujući se trenutak zbio na samom početku nastavka, u 47. minuti. S desne strane terena centrirao je Mateo Sušić, a Križman je ovoga puta bio precizniji, pogodivši glavom iz blizine.

Matkovića je potom još jednom zaposlio Prgomet, a Cibalia je najbliže izjednačenju bila u 63. i 88. minuti. Međutim, Ivan Koledić promašio je prazna vrata nakon povratne lopte Lea Novaka, a Mladena Bartolovića je u završnici zaustavio Sušić.

Posljednjih desetak minuta vinkovačka je momčad odradila s igračem manje jer je u vrlo kratkom razdoblju Josip Gegić zaradio dva žuta kartona.

Kopićevi nogometaši tako ostaju pri dnu poretka sa samo jednim osvojenim bodom, a Pamićevi će u znatno boljem raspoloženju dočekati domaći okršaj s Interom iz Zaprešića.