Sportnet • nedjelja, 12.08.2012.

Nakon odigranog Liga total! Cupa, Bayern i Borussia (D) odigrali su utakmicu Superkupa. Na Allianz Areni trofej su osvojili Bavarci, uz jedan pogodak hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića...

Momčad Juppa Heynckesa uspjela je nakon dvije i pol godine pobijediti aktualnog njemačkog prvaka i osvajača Kupa, Borussiju iz Dortmunda, a mjesto u udarnoj postavi dobio je i Mario Mandžukić, umjesto ozlijeđenog Marija Gomeza.

Bayern je pitanje pobjednika riješio već u prvih 11 minuta utakmice, kaznivši loše reakcije u obrani Kloppovih žuto-crnih. Igrala se šesta minuta kada je Franck Ribery pronašao Marija Mandžukića, a hrvatski reprezentativac postigao je pogodak ispred Matsa Hummelsa.

Imao je Mandžukić odmah potom još jednu priliku, a zatim je poslužio Arjena Robbena, koji pogađa okvir gola, ali na pravom je mjestu Thomas Müller za 2:0.

Borussia do kraja prvog poluvremena nije predstavljala veću prijetnju za Manuela Neuera. Mandžukić je aktivan bio i u drugom poluvremenu te u 68. minuti u skoku s Marcelom Schmelzerom zaradio i žuti karton, a Ivan Perišić dobio je priliku sredinom nastavka, kada je ušao umjesto Kevina Grosskreutza.

Gosti su smanjili u 75. minuti preko poljskog napadača Roberta Lewandowskog, na asistenciju Juliana Schiebera, koji je tek ušao u igru, no do izjednačenja više nisu mogli, makar su u samoj završnici tražili i kazneni udarac.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za bavarski sastav.

Njemačko nogometno prvenstvo počinje idući vikend, a u prvom kolu Bayern ide u goste kod novog prvoligaša Greuther Fürtha, dok Borussia obranu naslova počinje na domaćem terenu protiv Werdera iz Bremena.