Četvrtom pobjedom u četvrtoj utakmici hrvatski juniori osigurali četvrtfinale Europskog prvenstva

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 13.08.2012.

Hrvatska košarkaška U18 reprezentacija ubilježila je i četvrtu pobjedu na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Litvi i Latviji. Pobjeda protiv Turske 78:62 donijela je i plasman u četvrtfinale već na otvaranju drugog kruga...

Juniorska reprezentacija Turske nije prošla ništa bolje od Poljaka, Slovenaca i Rusa u prvoj fazi Europskog prvenstva U18 u Litvi i Latviji. Hrvatska momčad, opet na krilima nezaustavljivog Darija Šarića, pobjedom protiv Turske već je u prvoj od tri utakmice drugog kruga osigurala plasman u četvrtfinale.

6. Turska 0-3

Turci su prijetili tijekom prvog poluvremena drugačijim raspletom, prvu četvrtinu su dobili 11:19. Još do poluvremena Turci su se držali i čuvali laganu prednost, koja je na "velikom odmoru" iznosila četiri poena (29:33).

No, s početkom drugog poluvremena uštimali su se "ciljnici" Šarića, Brzoje i Mustapića i Hrvatska je u drugoj minuti treće četvrtine prvi put povela (34:33). Držali su se Turci još do kraja treće četvrtine (44:42), no u posljednjem periodu Hrvatska je potpuno dominirala i s čak 32 poena u posljednjoj četvrtini osigurala uvjerljivu pobjedu.

Samo šestorica hrvatskih igrača imala su ozbiljnu minutažu, a Dario Šarić utakmicu je završio s 26 poena i 10 skokova. Jakov Mustapić zavio je 16, uz sedam skokova, Mislav Brzoja 14, Mavra osam, Karlo Žganec četiri, Lebo šest, uz osam skokova. Kod Turaka je najbolji bio Burak Yildizli s 15 poena i pet skokova.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala plasman u četvrtfinale, a utakmice protiv Latvije (utorak 18h) i Bugarske (srijeda 15:45h) odredit će s koje će pozicije će hrvatski juniori krenuti u borbu za medalje.

• narada10814.08.2012. u 23:38