Split u završnici preko Mosora do finala Županijskog kupa

Vedran Babić • utorak, 14.08.2012.

U pauzi između prvoligaških obveza nogometaši Splita odradili su polufinalni susret Županijskog kupa. Na svom travnjaku u Parku mladeži dočekali su drugoligaša Mosor i pobijedili ga 2:0, ali tek u posljednjim minutama susreta...

Splitski prvoligaš plasirao se u finale Županijskog kupa, u kojemu će se sastati s trećeligašem Hrvacama, nakon što je s 2:0 na svom terenu pobijedio Mosor. Strijelac oba pogotka bio je Ante Rebić, u 88. i 93. minuti.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti iz Žrnovnice udarcem Divkovića u 14. minuti. Split je u prvom dijelu bio dominantniji, ali je teško stvarao prilike. Najbolja je bila ona Rebićeva, no njegov udarac s pet metara gostujući vratar Čubić uspio je obraniti.

Čubić je s obranama nastavio i u drugom dijelu. Obranio je udarce Ercega, Jelića i Bagarića, a Jelić je u drugoj situaciji pogodio vanjski dio mreže.

Mosor se zahvaljujući svom raspoloženom vrataru držao u igri, no u završnici je Split ipak probio gostujuću obranu. U 88. minuti Rebić je uspješno realizirao kontranapad svoje momčadi, a u trećoj minuti sučeve nadoknade isti igrač bio je precizan s bijele točke. Prethodno je Čubić u svom kaznenom prostoru srušio Bagarića.

Split - Mosor 2:0 (0:0)
Rebić 88', 90'+ 3'

Split: Vuković, Marčić, Glumac, Galović, Rašić, Paracki, Erceg (od 74. Pehar), Baraban (od 46. Vitaić), Rebić, Kvesić (od 46. Bagarić), Jelić.

Mosor: Čubić, Kordić (od 60. Boljat), Kotromanović, Galić, Šerić, Divković (od 70. Mornar), Pecotić, Vučinić, Čanić, Sablić (od 58. Mišerda), Gale.

• Obrisan korisnik14.08.2012. u 23:33
    no i zakaj onda rebić nije mogao ići na okupljanje mlade reprezentacije, a mogao je igraati jednu sasvim nevažnu utakmicu ?! svašta, nebi ga više nikad zvao u reprezentaciju zbog takvog pristupa.