Zaprešićki Inter remizirao protiv trećeligaša u prijateljskom dvoboju

Josip Piršljin • četvrtak, 16.08.2012.

Reprezentativnu stanku nogometaši zaprešićkog Intera iskoristili su za odigravanje prijateljskog susreta u gostima kod Lekenika. Trećeligaš se pokazao "tvrdim orahom", te je sastav Borimira Perkovića izvukao remi.

Uoči puta u Pulu i novog prvenstvenog dvoboja protiv Istre 1961, Inter je odlučio odigrati test-utakmicu u Lekeniku protiv istoimenog trećeligaša. Domaći nogometaši bili su motiviraniji i protiv puno jačeg protivnika izborili su neriješeni rezultat 1:1 premda su mogli i bolje proći.

Prvo poluvrijeme pripalo je Lekeniku koji je bio opasniji i stvarao je više prilika, a do vodećeg pogotka momčad trenera Renata Jurčeca stigla je u 43. minuti. Špišić je lijepo probio lijevi bok te centrirao pred vrata Intera gdje se našao Kovačević i poslao loptu u mrežu.

Borimir Perković je u nastavku susreta bitno promijenio sastav, ušlo je deset novih igrača, a do izjednačenja Div iz predgrađa je stigao je u 59. minuti nakon kaznenog udarca kojeg je skrivio Cesarec. Izvođač je bio Tomi Jurić koji je bio precizan za 1:1.

Do kraja utakmice Lekenik je mogao i do novog vodstva kada je Kovačević pogodio vratnicu, no rezultat je ipak ostao isti. "Jako sam zadovoljan. Parirali smo prvoligašu, ušli bolje, poveli, imali prečku i ozbiljnije prijetili. Čestitam svojim momcima na prikazanoj igri danas", kazao je domaći trener Jurčec za službenu web stranicu kluba.