Mosor 0:0 Junak
Junak

Mosor i Junak podijelili bodove na otvaranju prvenstva

Iz Žrnovnice:Mišo Gulić • subota, 18.08.2012.

Prvo kolo nove drugoligaške sezone sinjski Junak je odvelo u goste Mosoru, a nakon borbenih 90 minuta po vrlo sparnom vremenu i bolje igre domaćih, podjelom bodova zadovoljniji u svakom slučaju mogu biti gosti.

Mosor - Junak 0:0 (0:0)

Žrnovnica, gledatelja: 80
Suci: Mihalj (Velika Mlaka), Meić (Velika Gorica), Čavlina (Zagreb)

Mosor: Čubić, Kotromanović, Galić, Šerić (od 57. Kordić), Divković (od 66. Grizelj), Vučinić, Sablić, Boljat, Čanić, Pecotić, Gale.
Trener: Mario Ćutuk

Junak: Runje, Matas, Čavar, Matić,Mandac, Medvid, Kolić (od 67. Stipanović), Batovanja, Mastelić, Kozina (od 46. Balić), Tadić (od 83. Poljak).
Trener: Boško Anić

U dvoboju s Junakom Mosor je na domaćem terenu propustio upisati sva tri boda, imali su domaći više od igre, nekoliko velikih šansi, međutim, što vratar Runje, što sreća (vratnica), što dobre reakcije stopera (Mandac), sačuvale su gostujuću mrežu netaknutu, dok su s druge strane sinjski napadi bili previše nekonkretni u trenutku kada je trebalo uputiti onaj završni pas.

Već u trećoj minuti bilo je opasno pred vratima Junaka. Naime, Sablić je odlično nabacio s desne strane, najviši u skoku bio je Divković, međutim, Runje je odličnom reakcijom otklonio opasnost i loptu poslao u korner. U nastavku iste akcije, nakon nabačaja iz kuta, pokušao je i Kotromanović, ali njegov udarac je završio iznad grede.

Junak je nakon kratkotrajnog pritiska domaćih uspostavio terensku ravnotežu, no i dalje je bio bez ozbiljnijeg pokušaja prema vratima Mosora. Takva situacija potrajala je sve do 15. minute kada je Kolić dva puta pokušavao, ali njegovi udarci nisu pronašli traženu metu, odnosno okvir gola.

Dvije minute potom ponovno je Runje spašavao s crte nakon direktnog pokušaja Pecotića iz kuta, a u gužvi koja je potom nastala Sinjani su uspjeli otkloniti opasnost te loptu poslati daleko u polje Žrnovničana.

Kako je poluvrijeme odmicalo Junak je pokazivao sve više ofenzivnih sklonosti, a rezultat takve igre bila je i situacija iz 25. minute kada je sjajan prolaz po boku Matasa i dobra povratna lopta u kazneni prostor, na žalost po sinjske Plave, ostala nedovoljno dobro popraćena od strane njegovih suigrača.

Boško Anić, trener Junaka: "Bod s gostovanja je uvijek dobar i smatram da je zaslužen. Imali smo nekih detalja koji nisu bili dobri, dosta su nam prijetili iz prekida, dok smo s druge strane dobri bili u fazi napada, brzo smo se otvarali, međutim, izostala je kvalitetnija završnica. Osobno sam zadovoljan ovim bodom, vidi se da nam fali tih 15-ak dana priprema s kojima smo kasnili, ali sve u svemu bod je dobar rezultat."

Mario Ćutuk, trener Mosora: "Ja sam očekivao sva tri boda, ali svejedno nemam što prigovoriti svojoj momčadi. Bili smo dominantni, stvarali smo šanse, ali nismo bili mirni u završnicama tih akcija. Kada jedna momčad promaši nekoliko dobrih prigoda, onda se obično dogodi da onda i izgubi utakmicu, stoga moram i ja biti zadovoljan bodom na otvaranju."

Sedam minuta do odlaska na odmor ponovno je s desne strane za domaće ubacio agilni Sablić, na drugoj vratnici odlično je postavljen bio Vučinić, ali njegov udarac ipak nije pronašao mrežu Junaka. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko obostranih pokušaja, no nedovoljno dobrih da se promijeni početnih 0:0.

Prva konkretna prigoda u drugom dijelu viđena je u 54. minuti pred vratima Junaka kada je Vučinić odlično primio dugu loptu koju mu je uputio Boljat te se potom sjurio po lijevoj strani i povratnom loptom uposlio Galu čiji pokušaj s gol crte čisti stoper Junaka, Hrvoje Mandac. Četiri minute potom Sablić je iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa prebacio živi zid i uzdrmao vratnicu Junaka, od koje se lopta odbila u gol aut.

Igra se potom primirila, Sinjani su baš kao i u prvom dijelu izdržali početnu inicijativu domaćih i potom "hrabrije" krenuli prema vratima domaćina, no i dalje bez konkretnijih prilika. Plavi su se dobro otvarali, često bježali u polukontre, međutim, izostala je konkretnija završnica.

Nova sjajnu prigodu domaći su imali u 80. minuti nakon odličnog nabačaja Boljata s desne strane kojeg je Pecotić zaključio udarcem iz voleja, no i njegov pokušaj je završio tik pored vratnice.

Do kraja susreta obje su momčadi više pažnje poklonile obrani vlastitih vrata, ne želeći zbog kakve greške izgubiti i taj jedan bod na otvaranju drugoligaškog prvenstva.