1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 18.08.2012, 20:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Goran Perica (Šibenik), Andrija Olujić (Zagreb)

Branimir Korać • subota, 18.08.2012.

Nogometaši Splita upisali su i treću pobjedu na domaćem travnjaku. U petom kolu MAXtv Prve lige u Parku mladeži su svladali Cibaliju s 3:1 nakon što su Vinkovčani vodili, ali i vrlo brzo pokleknuli...

Ivan Baraban
59'
10
Ante Erceg
66'
25
Filip Marčić
75'
Marko Terzić
51'
16
Niko Tokić
61'
8
Jakov Puljić
72'
Željko Kopić

Nakon neugodnog poraza u Maksimiru protiv Dinama, Split je pod svaku cijenu tražio pobjedu protiv Cibalije koja je vrlo loše ušla u sezonu, već je promijenila i trenera, ali nekih značajnih pomaka u igri još uvijek nema.

Tonći Bašić ponovno nije mogao računati na Ivicu Križanca, međutim u konkurenciju se u obrani vratio Vidić tako da velikih muka sa sastavljanjem početne momčadi nije bilo.

Početak utakmice bio je vrlo loš, gotovo pola sata nogometa proteklo je bez prilika na obje strane, a sve što vrijedi istaknuti u toj početnoj fazi utakmice je nestanak struje u 25. minuti kada je došlo do gašenja agregata što je uzrokovalo prekid od kojih 15-ak minuta.

I onda praktički iz ničega pogodak. Igrala se 36. minuta kada je Čulić krasno izbacio u prostor Mladena Bartolovića, on je iskoristio svoju brzinu, izbio pred Zagorca i lako poentirao za vodstvo Vinkovčana.

Pogodak Bartolovića probudio je Splićane koji su zaigrali agresivnije i otvorenije su krenuli prema vratima gostiju. Vrlo brzo je stigao i pogodak, igrala se 43. minuta kada je Rebić odlično ubacio iz kornera, a Ante Vitaić u gužvi bio najspretniji i pogodio za izjednačenje.

U samoj završnici prvog poluvremena pokušao je i Belle, ali njegov udarac nije bio precizan.

Na samom startu drugog poluvremena potpuni preokret Splita. Niti dvije minute nakon znaka suca Klaića za početak drugog dijela Splićani su odigrali odličnu akciju i došli do vodstva. Pehar je odlično ubacio za Vojnovića, ovaj vratio loptu do Vitaića, a veznjak Splićana odličnim udarcem pogađa za 2:1.

Umrtvilo je to dosta igru, domaćin je čuvao vodstvo, Cibalia nije mogla do izjednačenja, a kada je u 79. minuti Pehar krasnim udarcem s više od 20 metara pogodio za 3:1, priči je bio kraj. U završnici susreta Tokić je imao priliku smanjiti na 3:2, međutim s tri metra gađa vratnicu.

Važna pobjeda za Splićane za povratak samopouzdanja dok Cibalia dodatno ulazi u probleme i pred njima je težak tjedan.

• cameosis19.08.2012. u 15:33
    odlicno, split drzi prikljucak s vrhom. sada jos hajduk tri boda protiv lokomotive.
    cameosis
  • Obrisan korisnik19.08.2012. u 12:52
    ajmo,nema predaje.treba spojiti 2,3 dobra rezultata i eto nas gore na žalost svih koji jedva čeka ju da ispadnemo.
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 23:09
    Cibalia 2 liga nagodinu. Šteta privatiziran klub samo nema nekog šeika da donese novac