Borna Rupnik • ponedjeljak, 20.08.2012.

Tradicionalna borba za trofej Luigija Berlusconija ove je sezone pripala nogometašima Juventusa, u zanimljivoj utakmici odigranoj na San Siru...

Nakon prošlogodišnjeg slavlja Milana nad Juventusom 2:1, ove je godine Trofeo Berlusconi krenuo put Torina. Stara dama nadjačala je domaće Rossonere rezultatom 3:2, u utakmici koja je ujedno poslužila i kao test za novi, umjetni travnjak na poznatom stadionu

Milan je zaigrao bez Cassana, Ambrosinija, Mexesa i El Shaarawyja, ali sa Zapatom, Montolivom i Constantom, dok za Juventus nisu nastupili Buffon, Pirlo, Chiellini i Caceres, no bilo je mjesta za Pogbu, Lucija, Giovinca i Padoina.

Pogoci su počeli padati već u uvodnom dijelu susreta. U devetoj minuti Robinho dovodi Milan u vodstvo, nakon što je Flamini pogodio okvir gola, ali Marchisio vraća stvari na početak samo tri minute poslije, kada mu je loptu uputio De Ceglie.

Okvir gola potom je zaustavio i Emanuelsona i Vučinića, a Juventus je do prednosti stigao krajem prvog poluvremena. Vidal je izbjegao zaleđe i matirao Abbiatija za 2:1.

U 64. minuti Matri je nakon udarca iz kuta povisio na 3:1, a konačni rezultat postavio je dvostruki strijelac Robinho, realiziravši kazneni udarac u 77. minuti, nakon što ga je prekršajem bio zaustavio Masi.

Matri je imao još dvije dobre prilike za pogodak, a Juventus se i unatoč tim promašajima "osladio" osvajanjem ove prijateljske titule.

• Obrisan korisnik20.08.2012. u 16:04
    iskreno se nadan da ce bit koje pojacanje, jer milan je u zadnjih par godina sve vaznije transfere radio zadnjih par dana roka
  • Ronaldo920.08.2012. u 08:01
    Milan je nakon 7 godina osvojio naslov, ali cini mi se da ce ak ovakav kadar ostane cekat naslov sljedecih 7 godina