MAXtv Prva liga, 6. kolo, 25.08.2012, 20:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 2000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Saša Fegeš (Nedelišće)

Josip Piršljin • subota, 25.08.2012.

Nakon međusobnog susreta u šestom kolu MAXtv Prve lige, Istra 1961 i Split su zamijenili pozicije na prvenstvenoj ljestvici. Puljani su upisali svoju treću uzastopnu pobjedu, a za to im je bio dovoljan pogodak Ottochiana u prvom poluvremenu.

Aljoša Vojnović
60'
32
Dražen Bagarić
70'
21
Ante Erceg
72'
Tonći Bašić

Prva tri kola nisu bila baš uspješna za Istru jer je imala na kontu samo dva boda i bila blizu zone ispadanja. No, uslijedile su nove tri utakmice u kojima je osvojen maksimalan broj bodova i trenutno se Puljani nalaze na petom mjestu prvoligaške kolone poravnati s Hajdukom koji ima utakmicu manje. Za Split se pokazalo kako je domaćinska momčad jer je ovo već deseta gostujuća utakmica u nizu bez pobjede.

Domaća momčad je u susret šestog kola ušla u pozitivnom nizu s dvije pobjede. Nakon slavlja protiv Cibalije i Intera, Istra je htjela svladati i Splitovce koji nisu bili previše uspješni na gostovanjima u posljednje vrijeme. Igor Pamić je imao dosta problema s ozljedama igrača u prošlim kolima, te je morao biti oprezan u sastavljanju prve postave.

Crveni s Parka mladeži su imali dosta težak zadatak uzevši u obzir činjenicu kako izvan svog stadiona nisu pobijedili još od studenog prošle godine, a Istra je u zadnjih deset mjeseci na Aldo Drosini izgubila samo jednom, i to od prvaka Dinama. Tonći Bašić nije mogao računati na iskusnog stopera Ivicu Križanca, a zbog ozljede za dvoboj s Puljanima nije konkurirao niti prvi vratar Danijel Zagorac.

Iako je bio upitan za nastup protiv Splita, Igor Čagalj je uvršten u početnu postavu zeleno-žutih. Od prve minute nastupili su i Alen Pamić te Tomislav Havojić koji su se vratili punim treninzima. Za domaće je prijetnju predstavljao njihov bivši igrač Kamerunac Henri Belle, a partner u napadu bio mu je Ivan Baraban.

Istrani su bolje ušli u susret, a do pogotka su uspjeli doći sredinom prvog poluvremena. U 24. minuti Andrija Vuković je morao vaditi loptu iz svoje mreže nakon gola Andreje Ottochiana kojem je to bio prvijenac za žuto-zelene.

Sandi Križman je oštro pucao prema vratima Splitovaca, a lopta je pogodila vratnicu. No, nasreću domaćih igrača i navijača odbila se do Ottochiana koji je bio priseban i poslao je u mrežu za vodstvo od 1:0.

Bašićevi igrači pokušali su brzo doći do izjednačenja, a odličnu priliku za to imali su šest minuta nakon što su pali u zaostatak. Mirko Hrgović je izveo slobodni udarac, a njegov pokušaj obranio je Andrej Prskalo. Lopta je ipak došla do Barabana koji je bio u dobroj situaciji, ali nije bio previše precizan i propustio je izjednačiti rezultat, te se s minimalnim vodstvom Istre otišlo na predah.

Na isteku 45. minute došlo je do verbalnog okršaja trenera današnjih protivnika. Pamić i Bašić su se sukobili nakon čega ih je glavni sudac Bruno Marić isključio iz utakmice i poslao na tribine pulskog stadiona.

U nastavku utakmice mreže su ostale mirovati. Nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, te je žuto-zelena momčad uspjela odnijeti sva tri boda. Splitovci su pokušavali, ali njihovi napadi su bili jalovi i još jednom se pokazalo kako nisu ista ekipa kad ne igraju na Parku mladeži pred svojim navijačima. Na trećem gostovanju u ovoj sezoni MAXtv Prve lige crveni su upisali isti broj poraza.

• Shadowfax27.08.2012. u 18:56
    Gadno je to kad imaš picajzle, moraš posvrbit. Druga stvar kaj nije za takvo nešto bilo ni vrijeme ni mjesto.
    Shadowfax
  • emilio2126.08.2012. u 15:07
    Istraaaaaaaaaaaaa!!!!!!
    emilio21
  • radigosa26.08.2012. u 11:02
    Svaki put kada bi Belle bio u dodiru sa loptom krenule su salve žvižduka. Demoni su pjevali "Svima nama Belle, Belle qrac pušio". Nije bilo hukanja, barem ga ja nisam čuo. Prije početka drugog poluvremena se Belle okrenuo prema publici na istočnoj tribini koja mu je žviždala i uhvatio se... [više na forumu]
    radigosa
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 08:30
    Zna li netko kako je publika reagirala na bellea?
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 02:56
    polako se penjemo prema vrhu..ova pobjeda protiv uvijek neugodnog splita dokazuje da tamo i zasluzujemo biti..naprijed Istro!