Rukometaši Siscije dočekuju Kinu i predstavljaju novu momčad

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.08.2012.

Rukometaši Siscije nastavljaju s pripremama za novu sezonu. U utorak će u SD Brezovica u Sisku ugostiti reprezentaciju Kine i s tim susretom ujedno i predstaviti pojačanja za nadolazeću sezonu...

Siščani su već odradili i nekoliko pripremnih nastupa pa su tako gostovali kod Gorice, a zatim i odradili turnir u Križevcima.

Utakmica u Gorici je bila prva pripremna utakmica Siščana ove sezone dok je s druge strane Gorici bila već četvrta. Taj dvoboj se pokazao dobrom provjerom za goste koji su na odmoru gubili 14:13 međutim u drugom poluvremenu Siscia je igrala konkretnije i u obrani i u napadu te je na kraju slavila 33:29.

Promjene u kadru

U odnosu na prošlu sezonu, trojica igrača više nisu članovi Siscije dok su pristigla tri pojačanja. Momčad su napustili pivot Mario Bjeliš, vratar Josip Kvesić i vanjski igrač Hrvoje Tojčić. Kao zamjene su dovedeni Janko Kević, Luka Bumbak i Mario Tomić, a kako iz kluba poručuju, momčad se još kompletira i postoji mogućnost dodatnih promjena u kadru, dakle novih dolazaka i odlazaka.

Turnir u Križevcima prošao je sigurnijem tonu, a sudjelovale su ekipe KTC-a, Dugog Sela, Bjelovara i Siscije.

U subotu je Siscia igrala protiv Dugog Sela, a od prvih minuta se vidjelo tko će odnijeti pobjedu u toj utakmici. Prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Siščana 22:18, nije su puno toga nabolje za Dugo Selo promijenilo niti u drugom dijelu te Siscia slavi s 38:31.

Utakmica protiv Bjelovara je riješena dobrom obranom praktički već na poluvremenu gdje je Siscia vodila 12:5. U drugom dijelu su zaigrali oni igrači koji su nominalno "igrači s klupe", no Siščani svejedno slave 24:20.

U nedjelju je odigrana utakmica protiv domaćina KTC-a. Utakmicu je otvorila druga postava te se na odmor odlazi s 12:12. U drugom poluvremenu na teren izlaze oni najbolji i Siscia lako slavi što govori krajnji rezultat 29:19.

Predstavljanje momčadi za novu sezonu Siscia će imati u utorak u 19:30 u SD Brezovica gdje gostuje reprezentacija Kine.

Inače, druga ekipa Siscije, koja igra 3. ligu središte, odigrala je dvije utakmice u Križevcima te pobijedila Bjelovar s 27:23, a zatim i domaćina s 24:22.

Ekipu mlađih kadeta u četvrtak 30. kolovoza očekuje nastup na turniru koji organizira RK Dubrava.