Ante Dubravac • četvrtak, 30.08.2012.

U uzvratnom susretu španjolskog nogometnog Superkupa Real Madrid je dočekao Barcelonu. Zahvaljujući odličnom ulasku u susret Real je brzo došao do prednosti od dva pogotka koju je do kraja samo smanjio Messi, ali prvi trofej u novoj sezoni ostaje u Madridu.

Real Madrid - Barcelona 2:1 (2:1)

Španjolski Superkup, uzvratna utakmica
Madrid, stadion Santiago Bernabéu
Sudac: Mateu Lahoz

Strijelci: Higuaín 11', Ronaldo 19' / Messi 45'

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Pepe, Arbeloa, Alonso, Khedira, Özil (od 83' Modrić), Di María (od 79' Callejon), Ronaldo, Higuaín (od 82' Benzema)
Trener: José Mourinho

Barcelona: Valdés, Adriano, Mascherano, Piqué, Alba, Iniesta, Busquets (od 75' Song), Xavi, Pedro (od 82' Telló), Messi, Sánchez (od 32' Montoya)
Trener: Tito Vilanova

Nakon lošeg ulaska u sezonu (tri utakmice bez pobjede) te završavanja trakavice oko dolaska Luke Modrića nogometaši Real Madrida na svom su stadionu dočekali Barcelonu koja je na uzvratnu utakmicu Superkupa došla s prednošću od 3:2.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su domaćini u sedmoj minuti kada je Marcelo odlično pronašao Higuaína, međutim njegov udarac brani Valdés. Ipak samo četiri minute kasnije Real je došao u vodstvo. Pepe je poslao jednu dugu loptu koja je preskočila neopreznog Mascherana te došla do samoga Higuaina koji smireno zabija za 1:0.

Kada se činilo da je Barcelona malo primirila igru te uspostavila terensku inicijativu novi brzi napad domaćina urodio je udvostručenjem vodstva. Ronaldo je odlično u trku petom prebacio Piquéa i nakon toga udarcem s desetak metara matirao nemoćnog gostujućeg vratara. U 22. minuti Higuaín je još jednom krenuo sam prema Valdésu, ali je propustio potpuno dotući pomalo zbunjene goste koji nikako nisu pronalazili način kako odgovoriti na visoki presing Reala.

Muke za Barcelonu nastavile su se u 28. minuti. Još jedna lopta je došla iza leđa gostujuće obrane, Ronaldo je bio brži od Adriana kojemu nije preostalo ništa drugo nego napraviti prekršaj za što mu je sudac Mateu Lahoz pokazao izravan crveni karton. Bila je to kulminacija problema koje je imao Adriano na poziciji desnog beka koju je prisilno zauzeo nakon što se Alves ozlijedio na zagrijavanju prije početka susreta.

Do kraja prvoga poluvremena Kraljevski je klub imao još nekoliko prilika i da je Higuaín bio koncentriraniji Barcelona je u prvih 45 minuta mogla doživjeti totalnu katastrofu. I onda kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvom dijelu Barcelona je iz svog prvog udarca došla do smanjenja vodstva. Slobodan udarac s više od 25 metara izveo je Messi i preko živog zida neobranjivo pogodio za 2:1 te vratio gostima vjeru da ipak mogu doći do pozitivnog rezultata u nastavku.

Druga dionica susreta počela je u nešto mirnijem ritmu, a brojčana prednost koju je na terenu imao Real gotovo da se i nije mogla primijetiti. U 62. minuti Pedro je pobjegao Ramosu međutim Casillas spašava svoja vrata. Nekoliko minuta kasnije uzvratio je na drugoj strani nakon solo-prodora Khedira, ali je prednost domaćina ostala i dalje 2:1.

15 minuta prije kraja u dobroj prilici se našao Alba koji je već bio zaobišao Casillasa, ali u ključnom trenutku mu s noge skida loptu Ramos. Priliku da riješi utakmicu imao je Higuaín u 80. minuti koji je opet krenuo sam prema Valdésu, ali ovoga puta je vratnica spasila Barcelonu.

U 83. minuti José Mourinho je odlučio iz igre izvaditi Özila, a na teren je poslao Luku Modrića koji je tako upisao svoje prve minute za Kraljevski klub, a u sudačkoj nadoknadi je propustio i odličnu priliku da postigne pogodak. Do kraja susreta Real je mirno održavao svoju prednost i tako došao do svog prvog naslova u novoj sezoni.

• Obrisan korisnik30.08.2012. u 13:16
    Ja ne izmišljam, evo ti link, prebaci na 12:22 i sam prosudi. Boli mene briga kakve informacije plasiraju mediji, možda je tako izgledao zbog prevelikog adrenalina, ali ovako meni ne izgleda nogometaš koji igra 10 minuta i koji je pritom fizički spreman. ... [više na forumu]
  • LeBronWade30.08.2012. u 12:20
    Trebao je Luka dobiti peticu na dresu, u stilu Zidanea ...
    LeBronWade
  • Kojot_5030.08.2012. u 10:43
    Ja mislim da je Luka pokazao više od nekih igrača koji su igrali cijelu utakmicu
    Kojot_50
  • soecc30.08.2012. u 09:44
    E pa krivo misliš. To što su imali više loptu i što su tikatakali, nikako ne znači da su ih nadigrali. Na kraju krajeva, i drugo pol je Real imao bolje šanse.
    soecc
  • soecc30.08.2012. u 09:38
    Slažem se, Valdes jučer najbolji igrač Barce. Ali na kraju se ipak pokazalo da je njegov biser u prvoj tekmi odlučio pobjednika superkupa.