MAXtv Prva liga, 7. kolo, 31.08.2012, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić, Dalibor Conjar (oba Osijek), Dražen Fejer (Bjelovar), Danijel Trampus (Osijek)
Zagreb
Zagreb
0:1 Cibalia
Frane Vitaić 56'
Cibalia

Cibalia slavila u Kranjčevićevoj, Zagreb još uvijek bez osvojenog boda

Iz Kranjčevićeve: Ante Dubravac • petak, 31.08.2012.

U prvom susretu sedmog kola MAXtv Prve lige Zagreb je u Kranjčevićevoj dočekao Cibaliju. Gosti su slavili pogotkom Vitaića, a Zagrebu da dođe do prvoga boda u novoj sezoni nije pomogao niti jedanaesterac koji je u 27. minuti propustio realizirati Šovšić.

Hrvoje Štrok
45'
31
Tibor Čiča
65'
19
Krešimir Trepšić
79'
Ivan Koledić
68'
16
Niko Tokić
85'
8
Jakov Puljić
90'
Željko Kopić

Nakon katastrofalnog ulaska u sezonu i šest poraza u isto toliko kola nogometaši Zagreba su protiv gostiju iz Vinkovaca tražili svoje prve bodove, dok su se igrači trenera Željka Kopića nadali da i oni mogu nastaviti lošu seriju domaćina.

Prvu priliku na susretu imali su gosti u četvrtoj minuti kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pokušao Petar Mišić, ali je njegov udarac zastao u živom zidu. Nekoliko minuta kasnije iz slične situacije je pokušao i Mladen Bartolović, međutim Livaković nije imao većih problema s tim udarcem.

Nakon gotovo 20 minuta igre i domaćini su uputili prvi ozbiljniji udarac prema gostujućem vrataru, ali je pokušaj kapetana Pavlovića otišao preko gola. Uspavanku koja je vladala u Kranjčevićevoj prekinuo je u 27. minuti sudac Batinić koji je nakon jednog pada Vojtuša u gostujućem šesnaestercu pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Damir Šovšić, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Do kraja prvoga dijela gosti su pokušavali doći do pogotka brzim kontrama, ali bez nekog uspjeha pa se na odmor otišlo s početnih 0:0 uz lošu igru s obje strane.

U nastavku susreta trener Dražen Besek je uveo Hrvoja Štroka čime je igra domaćina malo živnula, ali i dalje su vratari obje momčadi poprilično mirno promatrali što se događa na terenu bez potrebe za ozbiljnijim reakcijama. Konačno u 56. minuti gosti su došli do vodstva. Nakon centaršuta s desne strane u šesnaestercu se najbolje snašao Frane Vitaić koji zabija za 1:0.

Nakon postignutog pogotka gosti su se još čvršće stali u blok na sredini terena za koji Zagreb nikako nije pronalazio rješenje. U 70. minuti Barišić je lijepo prošao po desnoj strani i na petercu pronašao Dedića čiji udarac odlazi malo preko gola.

U samoj završnici utakmice domaćini su pokušavali doći barem do izjednačenja, ali gostujuća obrana je bez problema održavala prednost pa se Cibalia u Vinkovce vraća s vrijedna tri boda dok Zagreb tone sve dublje.

U idućem kolu Cibalia dočekuje Lokomotivu, dok Zagreb ide na neugodno gostovanje kod Istre 1961.

• Obrisan korisnik01.09.2012. u 13:48
    ove dvije ekipe nemaju kvalitet ni za drugu hnl. govorilo se o koncentraciji kvalitete smanjenjem formata lige, a dobili smo istu stvar u drugom pakiranju.
  • Baksuz01.09.2012. u 03:17
    vrlo su realne sanse da nitko nece uci cak bi rekao i preko 50% jer ne vidim nijedan ambiciozni klub u 2. ligi, ali kako god okrenes dvojica svejedno moraju van jer se liga smanjuje...
    Baksuz
  • Obrisan korisnik01.09.2012. u 00:42
    molite se da će se na kraju ukazati neko novo dugopolje.
  • Obrisan korisnik31.08.2012. u 23:10
    To je to za Zagreb...mislim da je ove sezone Cibalia najslabija, ali evo Zagreb je uspio i od njih izgubiti...nema spasa ovaj put
  • Obrisan korisnik31.08.2012. u 22:43
    Sva sreća da trenutno ne možemo niže pasti... No, povijest je pokazala da se nakon ovakvih poraznih nizova uvijek izvučemo u zadnjem kolu... ili par klubova ne dobije licencu... I dalje ne kužim kako istaoj skupina igrača, kojima tek nedostaje jedan igrač (Maleš), ali je pojačana s njiih nekoliko... [više na forumu]