Cibona potopljena u drugoj utakmici, odlični Mirotić

Ivor Krapac • petak, 31.08.2012.

Za razliku od startnog nastupa protiv Unicaje, koja je odmaknula tek u završnici i slavila s +6, Cibona je doživjela puno neugodniji poraz u drugoj utakmici turnira Costa del Sol u Malagi. U drugom pripremnom susretu uoči nove košarkaške sezone Vukovi su ostali "smrznuti" na -27, s 95:68 u korist madridskog Reala...

S postupnim rezultatskim bijegom suparnika u završnici druge četvrtine i drugom poluvremenu, Cibona nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Realu u drugom nastupu na turniru u Malagi. Momčad koju vodi Pablo Laso slavila je s 95:68, a glavni adut na putu do uvjerljive pobjede bio je Nikola Mirotić, Crnogorac sa španjolskom putovnicom, koji je završio s 28 poena.

Veljko Mršić mogao je biti zadovoljan kako se njegova momčad držala u utakmici samo do početne faze druge dionice. Real je rano izgradio prednost i prvu četvrtinu završio s 26:19, da bi Vukovi ubrzo uhvatili priključak i stigli na samo 31:29. No, u nastavku četvrtine Madriđani su ponovno pobjegli, na poluvremenu su imali 51:37, a poslije 68:57 na kraju treće četvrtine, završnih 10 minuta donijelo je novi, vrlo duboki pad hrvatskih prvaka.

Cibona je imala trojicu dvoznamenkastih strijelaca. Tweety Carter ubilježio je 11, a Marko Jagodić Kuridža i Hrvoje Kovačević dodali su po 10 poena. Mladi Marko Arapović i iskusni Andrija Žižić imali su po devet poena.

Uz Mirotića, u dresu Reala bio je raspoložen i Sergio Llull, koji je završio s 19 poena. Dontaye Draper, kojeg je Jasmin Repeša oslobodio hrvatskih reprezentativnih obveza, upisao je pet poena i dvije asistencije predstavljajući se u svojoj novoj momčadi.

• Obrisan korisnik01.09.2012. u 14:57
    Bez brige, nebre upasti pored Stipčevića.
  • Obrisan korisnik01.09.2012. u 13:53
    hrvatska košarka je godinama sve losija. pomirimo se da nismo velika kosarkaska nacija vec mali misevi i da je svaki plasman na europsko prvenstvo(i u ovom prosirenom formatu) uspjeh. cibona je zalostan klub kojem mi posteni zagrepcanci ubrizgavamo svoje novce za poluigrace i neuspjehe.
  • pikepiletina01.09.2012. u 12:13
    - Dontaye Draper, kojeg je Jasmin Repeša oslobodio hrvatskih reprezentativnih obveza... čekaj, čekaj, čekaj... pa neće ga valjda vraćati u reprezentaciju!