Pazzini hat-trickom donio pobjedu Milanu, Vukušić debitirao u porazu Pescare

Josip Piršljin • subota, 01.09.2012.

Milan je na gostovanju u Bologni došao do prvih bodova u novoj sezoni Serie A, a to može zahvaliti novom pojačanju Giampaolu Pazziniju koji je tri puta zabijao. Pescara je uvjerljivo poražena u Torinu, a nije joj pomogao niti Ante Vukušić u debiju za novi klub.

Dojučerašnji igrač Intera Giampaolo Pazzini donio je Milanu pobjedu na teškom gostovanju kod Bologne koja je držala remi sve do 77. minute, ali nije izdržala. Crveno-crni nisu pružili sjajnu partiju, ali su pobijedili nadahnutom izvedbom pojedinca.

Massimiliano Allegri je nakon poraza na San Siru od Sampdorije u Bologni startao s Boatengom, Pazzinijem i El Shaarawyjem u napadu, a svoja nova pojačanja Krkića i De Jonga ostavio na klupi, no kasnije su i oni ušli. S druge strane Pioli je prijetio s Acquafrescom i Diamantijem, a priliku je čekao novopridošli Gilardino.

Milan se bolje postavio nego u prošlom susretu i uspostavio dominaciju, a do početne prednosti došao je u 16. minuti. U pohodu na gol Pazzinija je odguravanjem u šesnaestercu zaustavio Cherubin, a sudac je pokazao na bijelu točku. Pazzini je odlučio pucati i bio je precizan za 1:0.

Bologna se "probudila" nakon primljenog gola i počela sve više prijetiti, a dobru priliku propustio je u 32. minuti realizirati Taider. Ušao je u gostujući kazneni prostor i bio u dobroj situaciji za udarac, no pucao je dosta loše i lopta je otišla preko vratiju Abbiatija.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena ponovno su gledatelji na stadionu Renato Dall'Ara vidjeli jedanaesterac, ovog puta na strani Bologne. Nocerino je neoprezno startao na Diamantija, a sudac Tagliavento bez oklijevanja dosudio kazneni udarac. Ponovno je pucao igrač na kojem je i napravljen prekršaj i ponovno je bio uspješan. S rezultatom 1:1 se otišlo na predah.

Na startu nastavka Bologna je zaprijetila poslije akcije Aquafresce i Guarentea, no veznjak domaćih nije bio precizan pred golom. Uzvratio je desetak minuta kasnije Boateng udarcem izvan šesnaesterca koji je prošao pored desne vratnice Agliardija.

U 77. minuti Rossoneri su još jednom došli do vodstva. Nakon jednog ubačaja loše je reagirao domaći vratar koji je ispustio loptu iz ruku, a na pravom se mjestu našao Pazzini i poslao je u mrežu. Isti je igrač kompletirao hat-trick osam minuta kasnije lijepim potezom petom na asistenciju Nocerina za konačnih 3:1.

U ranijem dvoboju na Olimpijskom stadionu u Torinu sastali su se istoimeni domaćin i Pescara, momčadi koje se dobro poznaju pošto su prošle sezone igrale u Seriji B. Torino je u prvom kolu bodom protiv Siene pokrio "minus na računu", a protiv Pescare je došao do prve pobjede, i to uvjerljivo 3:0.

Ovaj susret posebno će pamtiti hrvatski reprezentativac i bivši igrač Hajduka Ante Vukušić koji je upisao prve minute za novi klub s druge strane Jadrana. No, nije uspio pomoći svojoj ekipi da izbjegne istovjetni poraz kao i protiv Intera na startu prvenstva. Trener Giovanni Stroppa pružio mu je priliku u drugom poluvremenu, no Sinjski dijamant se nije specijalno istaknuo.

Torino je od početka krenuo bolje i preuzeo inicijativu, a do vodstva je vrlo lako mogao doći u 27. minuti. Terlizzi je srušio Bianchija u svom šesnaestercu zbog čega je sudac dodijelio domaćima jedanaesterac, a gostujućem braniču crveni karton. Ipak, Bianchi je bio neprecizan s bijele točke, obranio mu je Perin.

Torino je u vodstvo došao sedam minuta kasnije kada je Bianchi lijepo spustio loptu za Sgrignu koji polu-volejem para mrežu Pescare. S tim se rezultatom otišlo na odmor, no stvari se nisu bitno promijenile u nastavku.

Na 2:0 Torino je povisio u 58. minuti, no čini se kako je pogotku prethodilo zaleđe. Sgrigna je pobjegao gostujućoj obrani i poslao povratnu loptu za Brighija koji je bio neumoljiv. Samo četiri minute kasnije sve je bilo riješeno kada je Masiello s lijeve strane precizno ubacio u kazneni prostor gdje je najviši bio Bianchi za konačnih 3:0.