Udinese
Udinese 1:4 Juventus
Juventus

Josip Piršljin • nedjelja, 02.09.2012.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Serie A Juventus je gostovao kod Udinesea i puno lakše od očekivanog upisao nova tri boda. Susret je usmjerilo rano isključenje domaćeg vratara Brkića.

Nakon uvodne pobjede protiv Parme pred vlastitim navijačima, Juventus je i u drugom kolu talijanskog prvenstva bio uspješan i sa šest bodova krenuo u obranu naslova. Na stadionu Friuli očekivala se zanimljivija utakmica s obzirom na imena protivnika, ali Udinese je razočarao svoje navijače.

Već u 12. minuti dogodio se presudan trenutak koji je bitno usmjerio tijek susreta. Domaći čuvar mreže Željko Brkić nasrnuo je na Sebastiana Giovinca u svom šesnaestercu, te je sudac pokazao na bijelu točku, a srpskom vrataru pokazao crveni karton.

Precizan je iz kaznenog udarca bio Arturo Vidal čime je Juve došao do početne prednosti, a vodstvo je udvostručio Mirko Vučinić u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena odmjerenim udarcem u sredini šesnaesterca.

Sve nade domaćina da može preokrenuti rezultat u nastavku uništio je Giovinco u 53. minuti. Loptu je primio Claudio Marchisio i pucao prema vratima, Padelli je obranio, no odbilo se do bivšeg napadača Parme koji pogađa mrežu.

Isti je igrač povisio na 4:0 dvadesetak minuta prije kraja. Andrea Pirlo je Giovincu dao loptu na rubu kaznenog prostora, a golgeter Stare dame preciznim udarcem pronalazi suprotni kut domaćeg vratara. U 78. minuti Udinese je smanjio nakon velike smušenosti u obrani gostiju, a strijelac je bio Lazzari.

• Obrisan korisnik03.09.2012. u 00:08
    ma ne moze Juventusu ove godine nitko parirati u serie a ... ali u ligi prvaka ce biti zanimljivo mogao bi Juve daleko dogurati !!!
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 23:05
    Kako igraju pa ovo je briljantsno. Udinese u Udinama samo tako POTOPIT je stvarno teško, a Juve je pokazao da će konkurirati daleko u LP. U Italiji ne moram spominjat .. :D
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 21:11
    Bravo Stara Dama!!! Ne bi htio bit bahat, ali očekujem 10 bodova fore na kraju...mislim da nam nitko nije ove godine ni blizu...FORZA JUVE!!!
  • etti02.09.2012. u 21:04
    Taman se zagrijali i sad slijedi reprezentativna stanka. Forza Juve!