MNK Split jednim pogotkom došao na prag ulaska među 16 najboljih futsal momčadi u Europi

Mišo Gulić • srijeda, 05.09.2012.

Hrvatski futsal prvak MNK Split s minimalnih 1:0 slavio je nad bjeloruskim Lidselmašom u dvoboju koji bi se, s obzirom na snagu Dinama iz Moskve, mogao pokazati i odlučujem u borbi za prve dvije pozicije koje vode dalje među elitu...

MNK Split - Lidselmaš 1:0 (1:0)

Split, Futsal kup, Glavna runda

Strijelci: 1:0 Subotić (12')

MNK Split: Bilandžić, Laura, Subotić, Rožić, Bogdanović, Dodik, Botić, Radan, Juras, Osibov, Andrijašević, Juretić.
Trener: Mario Osibov

Lidselmaš: Golovnyov, Matyuk, Čibisov, Gorbenko, Goroško, Boyarščenok, Skadorva, Šoštak, Žigalko, Gusakov, Byčinski.
Trener: Viktor Tarčilo

U Splitu je susretom Splita i Lidselmaša započeo turnir koji će dati dva sudionika Elitne grupe Futsal kupa, 16 najboljih momčadi na Starom kontinentu. Izuzev spomenutih klubova na turniru se nalazi i silno jaki Dinamo Moskva, dok je poljski prvak odustao zbog financijskih poteškoća.

Prve minute dvoboja pripale su Splićanima, sijevalo je oko gola bjeloruskog vratara, no prve napade su gosti izdržali, nakon čega su i sami nekoliko puta zaprijetili. Nakon što se igra prividno primirila, Split je došao do vodstva.

U 12. minuti sjajno su kombinirali igrači hrvatskog prvaka, Bogdanović je krasno uposlio Sašu Subotića koji pogađa za veliko slavlje, rezultat koji se na kraju pokazao i konačnim.

Bjelorusi su potom počeli igrati otvorenije, kako je susret odmicao tako su se i više otvarali, no izdržala je splitska obrana na čelu s vratarom Bilandžićem sve nalete gostiju.

Mogli su Splićani u nekoliko navrata kazniti riskantnu igru gostiju u utakmici koja bi se, ako se potvrde prognoze, trebala pokazati i odlučujućom za prolazak među 16 najboljih futsal momčadi u Europi.